הודעות דוברות הלשכה

פרקליט המדינה לשעבר על הנשיאה מרים נאור: שופטת אולטימטיבית במשרה מלאה

28.01.2015

דוברות הלשכה

עו"ד משה לדור משתף רשמים אישיים מפועלה ומדרכה השיפוטית של הנשיאה הנכנסת, מרים נאור: "בצדק נהנים שופטי ישראל מאמון ביושרם השיפוטי, כפי
שמתבטא בין השאר בגילוי יחס שוויוני אל המופיעים
לפניהם, אלא שבתחום רגיש זה לא תמיד קלה משימתם; מציאות החיים וחולשות אנוש מקשים עלינו להקפיד במילוי ציפייה זו. בעניין זה בולטת גישתה השוויונית של השופטת נאור".

בכתב העת "עורך הדין" (גיליון 26) מגולל פרקליט המדינה לשעבר, עו"ד משה לדור, רשמים אישיים מפועלה ומדרכה השיפוטית של הנשיאה הנכנסת, מרים נאור: "משהסרתי את גלימתי מעל כתפיי, וכשמקלדת תחת אצבעותיי, אפשר שניתנת לי חירות רבה יותר לבטא את רשמיי מדמותה, מפועלה ומדרכה השיפוטית של מרים (לרנר) נאור - הנשיאה הנכנסת של בית המשפט העליון".

 

"הנה חולפות להן השנים - רבות כל כך - מאז ישיבתנו המשותפת על ספסל הלימודים באוניברסיטה. באותה כיתה, באותו שיעור ובאותו תרגיל. מירה, דמות מרכזית ב"קבוצת הירושלמים", מתבלטת כבר אז בחריצותה. ברצינותה, בחשיבתה המשפטית היסודית ובהיותה מוקד ידע של החומר הנלמד. משהו חיובי ומבטיח נקלט על ידינו אז מאותה חבורה מלוכדת של ירושלמים".

 

על פעילותה המשפטית כתב: "ערנותה ומעורבותה המסיבית לא התבטאו בהצגת הערכותיה ומסקנותיה בטרם עת, אלא בניסיונות לעמוד על משמעות התכנים ובהזרמתם לשולחנה בסד זמנים שיאפשר לסיים את המשפט בעידן הנוכחי, לא בעוד נצח נצחים". עוד הוסיף: "בצדק נהנים שופטי ישראל מאמון ביושרם השיפוטי, כפי שמתבטא בין השאר בגילוי יחס שוויוני אל המופיעים לפניהם, אלא שבתחום רגיש זה לא תמיד קלה משימתם; מציאות החיים וחולשות אנוש מקשים עלינו להקפיד במילוי ציפייה זו. בעניין זה בולטת גישתה השוויונית של השופטת נאור".

 

הכתבה המלאה מופיעה בגיליון 26 של כתב העת "עורך הדין"

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון