הודעות דוברות הלשכה

המועצה הארצית אישרה את הוראת השעה המסדירה את הליך ראיונות המועמדים להתמחות

28.01.2015

דוברות הלשכה

לפי ההצעה שאושרה אמש, תיאסר מתן תשובה חיובית למועמד להתמחות שעבר ראיון לפני חלוף 10 ימים, ובתום תקופת הראיונות יפעלו הצדדים עפ"י שיקול דעתם. ההצעה שאושרה תועבר לאישורו של ממלא מקום שר המשפטים - ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

פרק הזמן המוצע לתקופת הראיונות עומד על 10 ימים, מתוך חשיבה שבתקופה זו של השנה עשוי לחול מי מחגי הדתות השונות, וכן סוף שבוע אחד לפחות, שבו ימי המנוחה נעים בין שישי לראשון. בפרק זמן של 10 ימים "ברוטו" יימצאו די ימי חול לביצוע ראיונות העונים על צרכי כל המגזרים.

 

הכללים החדשים מסדירים כשל שוק משני שנוצר בעקבות הכללים הקודמים – ועתה לא יוכל מאמן לדרוש ממועמד להתמחות התחייבות להתמחות אצלו לפני תום תקופת הראיונות, כך שהמועמד יוכל לקיים ראיונות במספר מקומות בטרם יצטרך להכריע היכן יתמחה.

 

יו"ר המועצה הארצית, עו"ד חוה מרצקי: "ההסדר שבהוראת השעה הנו פתרון מידתי וראוי ומגלם בתוכו איזון בין האינטרסים של כל הצדדים – הן הסטודנטים המועמדים להתמחות והן המאמנים מכול המגזרים – הציבורי והפרטי כאחד. בתום שנה זו תבחן המועצה את התנהלות המאמנים והמתמחים, תשמע את עמדותיהם ותקבע הסדר קבוע לשנים הבאות".

 

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "אני מברך על אישור הוראת השעה על ידי המועצה הארצית. אין סיבה שהליך ראיונות המועמדים להתמחות יתנהל בצורה נמהרת ולעיתים פזיזה. אני קורא למשרד המשפטים לאשר את הכללים שיטיבו עם כל הצדדים, ובפרט עם הסטודנטים למשפטים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון