הודעות דוברות הלשכה

הרבנית עדינה בר שלום: בסופו של דבר, יהיו נשים חרדיות בפוליטיקה

22.01.2015

דוברות הלשכה

במהלך כנס בנושא שילובן של נשים חרדיות בפוליטיקה שנערך השבוע בלשכה, סיפרה הרבנית כי סרבה לשתי הצעות, משני עברי המפה הפוליטית, לשמש כחברת כנסת, משום שלא רצתה להיות מקרה מיוחד וכי זה לא היה מסייע לקידום התהליך עבור כולן.

חברות הכנסת ד"ר עליזה לביא, גילה גמליאל ומרב מיכאלי שמו את חילוקי הדעות בעניינים המדיניים, החברתיים והביטחוניים בצד, והתאחדו סביב נושא אחד והוא שילובן של נשים חרדיות בפוליטיקה, בכנס שערכה לשכת עורכי הדין ביום 19.01.15 בנושא "בחירות לכנסת בסימן העצמת נשים חרדיות".

 

עוד השתתפו בכנס הרבנית עדינה בר שלום, יו"ר מועצת הנשים למפלגת ש"ס, עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים, מני גירא שוורץ, פרשן בכיר במגזר החרדי, עו"ד ורד עובדיה, מקימת הפורום המשפטי למען נשים חרדיות, עו"ד ורד פרי, יו"ר פורום קידום מעמד האישה בלשכה ועו"ד רוני אלוני סדובניק, יועצת ראש הלשכה לשוויון מגדרי.

 

בדברי הברכה שנשאה, הדגישה ח"כ גילה גמליאל את החשיבות הרבה בשילובן של נשים בתפקידי מפתח במדינת ישראל בכלל ובחברה החרדית בפרט. ח"כ עליזה לביא אמרה כי אישה חרדית בכנסת זה רק עניין של זמן, וסיפרה על פעילותה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת.

 

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, אמר בעניין זה כי: "עצם קיומו של הכנס מהווה שלב נוסף בקידומן של נשים חרדיות לתפקידים בפוליטיקה ובציבוריות בישראל, ואין לי ספק שבשנים הקרובות נראה יותר נשים חרדיות משולבות בתחומים אלה".

 

עו"ד ורד פרי, יו"ר פורום קידום מעמד האישה בלשכה התייחסה בדברי הברכה להיסטוריה של התנועה הפמיניסטית. עו"ד פרי ציינה שעברו 100 שנים מתחילת המאבק הסופרג'יסטי לזכות ההצבעה עד שנשים קבלו זכות הצבעה בשוויץ והביעה תקווה שייקח זמן קצר בהרבה עד שנוכל לומר שפעם היו מפלגות שלא ניתן היה להיבחר אליהן כנשים.

 

עו"ד רוני אלוני סדובניק, שפתחה את האירוע אמרה כי רק הנשים החרדיות יודעות בדיוק מהם הצרכים של החברה והקהילה בה הן חיות.

 

בפאנל שהתקיים בנושא, סיפרה הרבנית עדינה בר שלום כי סירבה לשתי הצעות ממפלגות משני עברי המפה הפוליטית לשמש כחברת כנסת, משום שלא רצתה להיות מקרה מיוחד וכי זה לא היה מסייע לקידום התהליך עבור כולן. לדבריה, יש לקדם נושא זה בשיתוף פעולה עם הרבנים: "הבחירות הפתיעו אותנו במועד הקצר. אני אומרת דברים שמקובלים גם על המלומדים. הפחד מיותר. עלינו לקדם את הנושא הזה יחד עם הרבנים ולא נגדם". הרבנית עודדה נשים להעלות נושאים למועצת הנשים כדי שתוכלנה לקדם אותן בדרך של חקיקה או באמצעות הלכות, וחתמה את דבריה כאשר אמרה "אנחנו כן נהיה בסוף בפוליטיקה".

 

ח"כ מרב מיכאלי סבורה כי בכנסת הבאה יהיו חברות כנסת חרדיות: "המאבק של החרדיות לייצוג והזכות הבסיסית להיבחר נמצאים על הרצף של המאבק הפמיניסטי. בסופו של דבר מדובר במאבק של כוח". עו"ד אמי פלמור, מנכ"לית משרד המשפטים: "המהפכה של הייצוג החרדי דורש כניסה למוקדי הכוח בשירות הציבורי. כשחברי הכנסת יתרגלו לראות נשים המייצגות את המדינה – הדבר יביא לשינוי התודעה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון