הודעות דוברות הלשכה

בית המשפט המחוזי בת"א הורה לפרק עמותה שהעניקה שירותים משפטיים בניגוד לחוק לשכת עורכי הדין

22.01.2015

דוברות הלשכה

מחומרי הראיות שסיפקה הלשכה, עולה כי העמותה מעניקה ייצוג משפטי בניגוד לחוק הלשכה, וכי מנכ"ל העמותה פועל בניגוד מוחלט לפס"ד מוסכם שניתן נגדו בעבר על ידי בימ"ש מחוזי בבאר שבע, שאסר עליו לעסוק בכל פעילות שיוחדה לעו"ד.

בית המשפט המחוזי בתל אביב פסק ביום 19.01.15 (פר"ק 23310-09-14) כי יש לפרק את עמותת "התנועה למען עתיד ילדינו", כיוון שזו הסיגה בין היתר את גבול מקצוע עריכת הדין ועסקה בפעילויות שיוחדו לעורכי דין בלבד.

 

הבקשה הוגשה על ידי רשם העמותות, שהסתמך בין היתר על חומרי ראיות של לשכת עורכי הדין. מחומרי הראיות עולה כי העמותה מעניקה ייצוג משפטי בניגוד לחוק הלשכה, וכי מנכ"ל העמותה פועל בניגוד מוחלט לפס"ד מוסכם שניתן נגדו בעבר על ידי בימ"ש מחוזי בבאר שבע, שאסר עליו לעסוק בכל פעילות שיוחדה לעו"ד.

 

התיק טופל על ידי הוועדה להגנת המקצוע בראשות עו"ד גד שילר, בעקבות תלונות על שירותים משפטיים שנותן מנכ"ל העמותה בתחום המעמד האישי, הכוללים ניסוח מסמכים משפטיים וניהול מו"מ משפטי. הוועדה להגנת המקצוע של הלשכה מטפלת במהלך השנה במאות תיקים ופועלת לביצוע אכיפה נגד מסיגי גבול בדרכים שונות ומסתייעת בין היתר ברגולטורים שונים. במקרה הנוכחי מצאה הוועדה לנכון להסתייע ברשם העמותות ולשתף עימו פעולה.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך על פסיקת בית המשפט: "זהו הישג נוסף במאבק למיגור תופעת הסגת גבול המקצוע. לשכת עורכי הדין תמשיך לבצע חקירות ולפעול עם רגולטורים שונים לצורך מניעת התופעה ככל שיידרש, על מנת לשמור על טוהר המקצוע ועל מנת לאפשר לציבור הלקוחות לקבל שירותים משפטיים מקצועיים מידי מי שהוסמך והוכשר לכך על פי חוק".

 

קובץ להורדה
lf_23310-09-14_verdict.pdf
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון