הודעות דוברות הלשכה

הרפורמה במערך הפיקוח על ההתמחות בלשכת עורכי הדין יצאה לדרך

19.01.2015

דוברות הלשכה

הפיקוח כולל: ביקורי פתע במשרדים; בדיקת המתמחים; שאלון אינטרנטי וכללים חדשים לאופן הליך הפיקוח, שעתידים להעלות את רמת ההתמחות, להעמיקה ולשפרה.

הרפורמה במערך הפיקוח על ההתמחות בלשכת עורכי הדין יצאה לדרך. במסגרת הרפורמה עדכנה הלשכה את אופן הליך הפיקוח, שיביא להעלאת רמת ההתמחות, העמקתה ושיפורה.

 

כללי הפיקוח על ההתמחות הוצגו והוסברו בכנס שערכה לשכת עורכי הדין, בו השתתפו כ-120 עורכי דין, אשר גויסו לשמש כמפקחים, ויישאו תעודה ייחודית מטעם הלשכה. ההבהרות וההסברים ניתנו על ידי מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון, יו"ר ועדת ההתמחות בלשכה, עו"ד אורן פרסקי וסמנכ"ל ההתמחות בלשכה, אורי אלפרסי.

 

בתמונה: עו"ד גיל סלומון, מנכ"ל הלשכה

 

אחד השינויים הוא הפסקת זימונם של מתמחים למשרדי הלשכה למענה על שאלון על עשייתם במסגרת ההתמחות, שיתבצע מעתה בביקורי פתע במשרדים ובדיקת המתמחים.

 

לשכת עורכי הדין הנחתה את המפקחים לבצע בדיקות עם המתמחה, על מנת לוודא כי הוא אכן מבצע את התמחותו בקביעות ובשעות המוגדרות.

 

מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון: "מערך הפיקוח על ההתמחות מהווה נדבך מרכזי בתפקידה של לשכת עורכי הדין. הרפורמה הינה יישום של דו"ח פרוקצ'יה, דו"ח גרסטל ודוחות נוספים שחזרו והדגישו את הצורך בפיקוח הדוק בתחום ההתמחות. אני בטוח שהרפורמה שיצאה לדרך תוביל לשדרוג ושינוי ביכולת שלנו לפקח על עבודת המתמחים, תוביל לשיפור ניכר בהליך הכשרת המתמחה, ותעלה את רמת ההתמחות ואיכותה".

 

בתמונה: עו"ד אורן פרסקי, יו"ר ועדת ההתמחות בלשכה

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון