הודעות דוברות הלשכה

92% מעורכי הדין: החרם של הנשיא גרוניס על הלשכה בעקבות משוב השופטים - לא היה מוצדק

06.01.2015

דוברות הלשכה

56% מאמינים שהמשוב יביא לשיפור התנהלות השופטים וכ- 50% סבורים כי הנהלת בתי המשפט תפיק לקחים לשיפור המצב בעקבות המשוב. ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "לאור הממצאים הללו, אני קורא לנשיא בית העליון, כב’ השופט אשר גרוניס, רגע לפני פרישתו: חזור בך מהחרם שהטלת על הלשכה בעקבות המשוב, ואמץ את הממצאים לשיפור מערכת המשפט".

לקראת תוצאות משוב השופטים 2014 שיפורסמו ביום שני הבא (12.01.15) במסיבת עיתונאים שתקיים לשכת עורכי הדין, ערך מכון המחקר "מאגר מוחות" סקר ביחס לעמדותיהם של עורכי הדין במספר נושאים הנוגעים למשוב. במסגרת הסקר, רואיינו בסה"כ 621 משיבים, מהם 55% גברים ו-45% נשים.  מכלל המדגם 62% ממחוז ת"א, 13% ממחוז ירושלים, 12% מחוז חיפה, 7% מחוז צפון ו-6% ממחוז דרום.

 

92% מעורכי הדין: החרם של הנשיא גרוניס על הלשכה בעקבות המשוב לא היה מוצדק

בעקבות החלטת הלשכה על עריכת משוב השופטים, הכריז נשיא בית המשפט העליון על הטלת חרם על הלשכה ופעילותה בתחומים שונים, האם את/ה מצדיק/ה או לא מצדיק/ה חרם זה?

 

התשובות

כלל המדגם

בעלי הדעה

1. לא מצדיק

80%

92%

2. כן מצדיק

7%

8%

3. לא יודע/ת ותשובות אחרות

13%

-

סה"כ

100%

100%

 

רוב מוחלט מבעלי הדעה מכלל המדגם (92%) לא מצדיקים את החרם שהכריז נשיא בית המשפט העליון על לשכת עורכי הדין בעקבות החלטתה על עריכת משוב השופטים.

 

56% מאמינים שהמשוב יביא לשיפור התנהלות השופטים

לפי דעתך, האם השופטים עצמם יפיקו או לא יפיקו לקחים שיביאו לשיפור התנהלותם במקרים הנדרשים, בעקבות המשוב?

 

התשובות

כלל המדגם

בעלי הדעה

1. לא יפיקו

36%

44%

2. כן יפיקו

45%

56%

3. לא יודע/ת ותשובות אחרות

19%

-

סה"כ

100%

100%

 

רוב בעלי הדעה מכלל המדגם (56%) סבורים כי השופטים עצמם כן-יפיקו לקחים לשיפור התנהלותם בעקבות משוב השופטים לעומת 44% הסבורים שהשופטים לא יפיקו לקחים לשיפור המצב בעקבות המשוב.

 

כ-50% סבורים כי הנהלת בתי המשפט תפיק לקחים לשיפור המצב בעקבות המשוב

לשכת עורכי הדין ערכה במהלך החודש האחרון את משוב השופטים שתוצאותיו יתפרסמו בשבועות הקרובים, לפי דעתך, האם הנהלת בתי המשפט תפיק או לא תפיק לקחים שיביאו לשיפור המצב, בעקבות המשוב?

 

התשובות

כלל המדגם

בעלי הדעה

1. לא תפיק

40%

52%

2. כן תפיק

37%

48%

3. לא יודע/ת ותשובות אחרות

23%

-

סה"כ

100%

100%

 

כמחצית מבעלי הדעה מכלל המדגם (52%) סבורים כי הנהלת בתי המשפט לא תפיק לקחים בעקבות משוב השופטים וכמחצית (48%) סבורים שהנהלת בתי המשפט כן תפיק לקחים לשיפור המצב בעקבות המשוב.

 

ראש לשכת הדין, עו"ד דורון ברזילי: "הסקר מוכיח את חיוניותו של משוב השופטים, וכי המשוב יביא לשיפור התנהלותם של שופטים. לאור הממצאים הללו, אני קורא לנשיא בית העליון, כב' השופט אשר גרוניס, רגע לפני פרישתו: חזור בך מהחרם שהטלת על הלשכה בעקבות המשוב, ואמץ את הממצאים לשיפור מערכת המשפט"

 

פרופ' יצחק כ"ץ, מנכ"ל מכון "מאגר מוחות": "עורכי הדין מאמינים בהשפעה החיובית שיש למשוב השופטים, הן על התנהלות המערכת והן על התנהלות השופטים בכל הערכאות השיפוטיות".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון