הודעות דוברות הלשכה

הוועדה להגנת המקצוע לפרקליט מחוז דרום (פלילי): לפתוח מחדש תיק שנסגר לאור ראיות מוצקות ועניין לציבור

05.01.2015

דוברות הלשכה

ועדת הגנת המקצוע בלשכת עורכי הדין פנתה לפרקליט מחוז דרום (פלילי) לפתוח מחדש את התיק בעניין "אריאל שי - קו ישיר המרכז הישראלי לחובות הוצל"פ וארנונה", בגין חשדות למרמה והונאה, התחזות כעו"ד והסגת גבול מקצוע עריכת דין. התיק המדובר נסגר על ידי פרקליטות מחוז דרום מחוסר ראיות - בעבירת התחזות לעו"ד, ומחוסר עניין לציבור - בעבירת קבלת דבר במרמה, למרות הראיות שהוצגו על ידי הוועדה.

על פי ועדת הגנת המקצוע, התלונה ודו"ח החקירה זכו למענה לאקוני בדבר סגירת התיק וללא כל התייחסות לראיות המפורטות שהוצגו ומבלי שפורטו הפעולות שבוצעו על ידי פרקליטות מחוז דרום לבדיקת החשדות שהועלו בתלונה, כמו גביית עדות מהעדים הפוטנציאליים. דו"ח החקירה שהוגש על ידי הוועדה כלל בין היתר הקלטה, בה הנילון מציג עצמו כעו"ד באופן שאינו משתמע לשני פנים, תלונות של עדים פוטנציאליים להוכחת גביית כספים במרמה תמורת טיפול לכאורה בתיקי הוצל"פ כעו"ד, תחקיר מצולם של התכנית "כלבוטק" על מעשי הנוכלות של הנילון ועוד.

 

עוד לפי הוועדה, מקוממת עוד יותר הודעתה של הפרקליטות בדבר סגירתו של התיק מחוסר עניין לציבור בעבירה של קבלת דבר במרמה. יו"ר הוועדה, עו"ד גד שילר, מציין במכתב לפרקליטות כי על פי החשדות מדובר בנוכל, הנוקט תרגילי עוקץ והונאה בקרב הציבור, בין היתר מבטיח פתרונות לחייבי הוצל"פ, גובה מהם כספים רבים כשכ"ט ולא מטפל: "אם אין כאן עניין לציבור, אם האינטרס הציבורי לא מחייב העמדתו לדין של אדם זה, איננו יודעים מה כן נחשב עניין לציבור".

 

ועדת הגנת המקצוע בלשכה מבקשת לפתוח מחדש את התיק ולנקוט הליכים פליליים נגד הנילון בהסתמך על הראיות בתיק ולאור קיומו של עניין ציבורי לפעול נגדו. בהעדר החלטה לפתוח את התיק מחדש מבקשת הוועדה לקבל הנמקה מפורטת להחלטת הסגירה תוך התייחסות פרטנית לטיעוניה. אם לא תיענה הוועדה, אין היא פוסלת להגיש בהמשך ערר על החלטת פרקליט מחוז דרום מכוח סעיף 64 לחוק סדר הדין הפלילי.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון