הודעות דוברות הלשכה

הוועדה להגנת המקצוע בפניה למחלקת ההונאות במשטרה: יש לפתוח בחקירה דחופה בגין התחזות לעו"ד

05.01.2015

דוברות הלשכה

פעילות הנילון, המזדהה בשם עו"ד שאינו קיים, מבססת את יסודותיה של עבירה של התחזות כעורך דין, שהינה עבירה פלילית מכוח הוראת חוק ייחודית. נראה גם כי מעשיו של הנילון מבססים חשדות לביצוע מעשי מרמה והונאה.

ועדת הגנת המקצוע בלשכת עורכי הדין פנתה למחלקת הונאות במשטרת ישראל לפתוח בחקירה דחופה בגין התחזות של אדם, המציג עצמו כ"עו"ד אילן גרנות". על פי מאגר הלשכה לא קיים עו"ד בשם זה.

 

אל הוועדה הגיעו בנפרד שתי תלונות של מתלוננים, אשר עיסוקם בתחום צילום אופנה (לא ברור אם זה מקרי). המתלוננים - כל אחד בנפרד - מלינים על מייל שנשלח אליהם מעו"ד אילן גרנות, המבקש את תגובתם למכתב התראה שנשלח אליהם לפני הגשת תביעה בבימ"ש לתביעות קטנות. בשני המקרים לא ניתן לפתוח את הקובץ שצירף הנילון למייל שלו. לפי הוועדה, קצה החוט בחקירה הוא כתובת המייל של הנילון, שהתחקות אחר עקבותיה באמצעים שבידי המשטרה תאפשר את איתורו של הנילון וחשיפת זהותו.

 

לטענת הוועדה, התחזות לעורך דין הינה עבירה פלילית מכוח הוראת חוק ייחודית – סעיף 97 לחוק לשכת עוה"ד, וכן מבססת את יסודותיה של עבירת ההתחזות עפ"י חוק העונשין. נראה, כי מעשיו של הנילון מבססים גם חשדות לביצוע מעשי מרמה והונאה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון