הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין: אין לכפות על נאשם ייצוג על ידי הסנגוריה הציבורית

09.12.2014

דוברות הלשכה

הוועד המרכזי אישר הצטרפות של הלשכה לערעור פלילי שהגישה הסניגוריה הציבורית על החלטת בית המשפט לכפות על הסנגוריה הציבורית לייצג נאשמים בתיק רצח בניגוד לרצונם ועל אף ששכרו שירותיו של עו"ד פרטי. הלשכה סבורה שאין לפגוע בזכותו של נאשם לבחור סנגור באופן חופשי ונטול לחצים.

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט ביום 3.12.14 בהמלצת הפורום הפלילי הארצי להצטרף כ"ידיד בית משפט" לערעור פלילי (7894-14) שהגישה הסניגוריה הציבורית נגד החלטת ביהמ"ש מחוזי בירושלים ואח' ביום 21.11.14.

 

הערעור נסוב על החלטת בית המשפט לכפות על הסנגוריה הציבורית לייצג נאשמים בתיק רצח בניגוד לרצונם ועל אף ששכרו שירותיו של עו"ד פרטי. הסנגוריה הציבורית הבהירה כי מדובר בסד זמנים בלתי אפשרי, לשם מתן ייצוג ראוי לשלושה נאשמים המואשמים ברצח.

 

הלשכה סבורה, כי מבלי לגרוע מחשיבות היעילות הדיונית ועומס התיקים הנדונים בבתי המשפט אין זה ראוי בהיבט הציבורי והמשפטי לפגוע בזכותו של נאשם לבחור סנגור באופן חופשי ונטול לחצים ובתוך כך, לכפות על הסנגוריה הציבורית ייצוג נאשמים שאינם מעוניינים בשירותיה.

 

עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "לא יעלה על הדעת שבית המשפט יכפה על נאשם ייצוג על ידי הסנגוריה הציבורית, מקום בו הנאשם מעוניין לשכור את שירותיו של עו"ד פרטי, קל וחומר בתיקים חמורים, בהם חירותו של אדם מונחת על הכף".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון