הודעות דוברות הלשכה

כב’ שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, השתתף השבוע בהשקת מרכז זכויות של תוכנית "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין

27.11.2014

דוברות הלשכה

השבוע השיקה תוכנית שכר מצווה של לשכת עורכי הדין מרכז זכויות חדש בגוש עציון, במטרה להעניק סיוע משפטי לאלה שאינם יכולים לשכור שירותי עורכי דין. כב’ שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, שיבח את פעילותה של תוכנית שכר מצווה ואת עורכי הדין שמתנדבים.

השבוע השיקה תוכנית שכר מצווה של לשכת עורכי הדין מרכז זכויות חדש בגוש עציון, במטרה להעניק  סיוע משפטי לאלה שאינם יכולים לשכור שירותי עורכי דין. המרכז נפתח בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים במועצה האזורית גוש עציון ומעניק שירות לתושבי גוש עציון רבתי, כולל אפרת וביתר עילית.

 

באירוע כיבדו בנוכחותם שופט בית המשפט העליון, כב' השופט נעם סולברג, ח"כ דודו רותם, ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון, יו"ר (משותף) תכנית "שכר מצווה" עו"ד יוסף-תוסייה-כהן, ממונה מחוז ירושלים, עו"ד ישראל בן הרוש, מנהלת התוכנית, עו"ד חן וונדרסמן, מתנדבי התוכנית ותושבי המקום.

 

 

כב' שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, שיבח את פעילותה של תוכנית שכר מצווה ואת עורכי הדין שמתנדבים בה: "זהו פרויקט מרגש, תכליתי וענייני. ראויים להכרת הטוב עורכי הדין שרותמים עצמם לתוכנית. הכסף חשוב אך לא פחות חשוב עורך הדין שמקדיש מזמנו לעשיית המצווה, נותן שירות משפטי ומקבל הכרת הטוב וזוכה במעלה האנושית". עוד הוסיף ואמר: "המשפט מסובך, הביורוקרטיה קשה ועורכי הדין הם הגשר בין הזכויות למימושן. תוכנית שכר מצווה היא דוגמא למעשה, להבדיל מהצהרה גרידא. 'שכר מצווה' יחד עם גוש עציון הן דוגמאות לערבות הדדית שאמורות להיות חרוטות על דגלה של הדמוקרטיה".

 

כב' שופט בית המשפט העליון, נעם סולברג, אף התייחס להצעת חוק הלאום שמעוררת סערה בכנסת בימים אלה. לדבריו "אם נכניס את הצעת חוק הלאום ואת הצעת חוק מדינת ישראל למחשב, נוסיף, קורטוב של בינה מלאכותית וקצת עמימות קונסטרוקטיבית, יצליח המחשב לחלץ עבורנו מתווה חוקי, סביר והגיוני באופן שהרוב הגדול של אזרחי המדינה יוכל להזדהות איתו, ויהיו בו ערובות טובות למיעוט".

 

ח"כ דוד רותם בירך את הלשכה על החלטתה לפתוח מרכז זכויות בגוש עציון: "פתיחת מרכז זכויות של תוכנית 'שכר מצווה' בגוש עציון היא אחד הדברים החשובים שהלשכה עושה, זוהי אחריות של אדם כלפי זולתו, והדבר יביא תועלת ללשכה ולציבור המתדיינים".

 

מנכ"ל לשכת עורכי הדין, עו"ד גיל סלומון, אמר כי: "ללשכה יש פנים יפות ותורמות, שמוכנות לתת הרבה למען הקהילה. באחרונה פתחנו שלושה מרכזים של תוכנית שכר מצווה, באום אל-פחם, באשקלון וכעת גם בגוש עציון, ואנו נמשיך לפעול למען מטרה חשובה זו. אני מבקש להודות לכל העוסקים במלאכה, לראשי וצוות התוכנית ולמתנדביה".

 

ראש המועצה דוידי פרל, שקידם את המהלך בשיתוף עם עו"ד גיל סלומון, מנכ"ל הלשכה, הודה ללשכת עורכי הדין על הושטת היד והנגשת השירות לתושבי הגוש. עוד אמר ראש המועצה כי: "אני מאמין כי פרויקט זה יהווה תרומה לכל השותפים, הן למקבלי השירות אך לא פחות מכך לעורכי הדין המתנדבים שיזכו להזדמנות עצומה של נתינה ומעורבות משמעותית בקהילה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון