הודעות דוברות הלשכה

משוב השופטים הרביעי בהיסטוריה יוצא לדרך: 60 אלף עורכי דין ישפיעו על מערכת המשפט בישראל

25.11.2014

דוברות הלשכה

החל מהיום יוכלו 60 אלף עורכי דין להשתתף במשוב ולהשפיע על דמותה של מערכת המשפט בישראל. עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "אני מברך על צאת משוב השופטים והפצתו לכלל ציבור עורכי הדין בישראל. בטוחני כי המשוב יחזק את המערכת המשפטית ויחזיר את אמון הציבור בה".

היום, 25.11.14, יוצא לדרך המשוב הרביעי בהיסטוריה המשפטית של מדינת ישראל. 60 אלף עורכי דין יוכלו באמצעות סיסמא ייעודית ואישית שתישלח להם הן באמצעות הדוא"ל והן באמצעות מסרון, לענות על שאלות הנוגעות לעשרה שופטים ורשמים שונים ולהשפיע על אופי המערכת המשפטית, על ליקויים בהתנהלותה ובכך להביא לתיקונם במידת הצורך.

 

משוב השופטים מאפשר לכל עורך דין לבחור עשרה שופטים ורשמים מתוך מאגר של מעל ל-700, ולהביע את דעתו בנושאים הבאים: הכיר את העובדות בתיק, בקיא בדין הרלוונטי, ניהל את הדיון ביעילות, יחסו לעדים נאות, איפשר חקירת עדים נאותה, יחסו לעורכי הדין נאות, נסיונו לפשר התאים לנסיבות והערכה כללית לשופט.

 

משוב השופטים אינו כלי ניגוח, אלא כלי חשוב להערכת התנהלותם של שופטים והמערכת המשפטית. בתום המשוב תוכל לשכת עורכי הדין והמערכת המשפטית לקבל תמונה רחבה ומדויקת על מערכת המשפט של מדינת ישראל – תוצאותיה, מקצועיותה, בקיאותה, אנושיותה, חוזקותיה וחולשותיה.

 

נציבות תלונות הציבור על שופטים, שהוקמה בעקבות משוב השופטים שנערך ב-2002, חיונית אך אינה מספיקה. חשוב שהמערכת המשפטית תהיה פתוחה לדעותיהם של עורכי הדין המגיעים אליה יום-יום ובתוך כך לדעותיהם של קהל לקוחותיהם והציבור הרחב.

 

משוב השופטים לווה ברעש רב עקב החלטת הנהלת בתי המשפט להחרים את לשכת עורכי הדין שמקיימת את המשוב. נדגיש כי לא מדובר בעניין פנימי שבין הנהלת בתי המשפט ללשכת עורכי הדין, אלא בעניין הנוגע לכל אחד ואחת מאיתנו כציבור המגיע לבתי המשפט אם כתובע, אם כנתבע ואם כעד.

 

 
חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון