הודעות דוברות הלשכה

הנשיא גרוניס מונע מלשכת עורכי הדין להעניק מלגות לזכרו של השופט עדי אזר ז"ל לסטודנטים מצטיינים

18.11.2014

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "צר לי על החלטתו של כב’ נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס. הנשיא מביא בהתנהגותו את המערכת המשפטית בכל פעם לשפל חדש. התנהגותו נוגדת כל אמת מידה משפטית וערכית, שאין לה מקום לא בחברה הישראלית, לא בציבוריות הישראלית ובטח שלא במערכת המשפטית שאמורה לשמש דוגמה ומופת".

לשכת עורכי הדין הודיעה למשפחת השופט עדי אזר ז"ל ולהנהלת בתי המשפט כי לא תוכל להעניק מלגות לסטודנטים למשפטים מצטיינים בשווי של עשרות אלפי שקלים, בעקבות הוראתם של נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, ומנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר לא לזמנה לטקס הענקת המלגות לזכרו של השופט ד"ר עדי אזר ז"ל שייערך ב-8.12.14.

 

כבכל שנה מזה כעשור עורכת לשכת עורכי הדין טקס לזכרו של השופט עדי אזר ז"ל, שבמסגרתו מוענקות מלגות בסך עשרות אלפי שקלים לסטודנטים למשפטים. השנה נתבקשה הלשכה מהנהלת בתי המשפט לערוך את הטקס באוניברסיטת תל אביב. לאחר שהלשכה הסכימה, התברר כי בעקבות החרם שהטיל נשיא בית המשפט העליון ומנהל בתי המשפט על ראש הלשכה והוועד המרכזי, לא הוזמנו השנה לראשונה ראש הלשכה או נציג מטעם הלשכה להשתתף בטקס ואף איימו לבטלו אם יוזמנו. במקביל וכמי שמבקשת לצאת ידי חובה, זימנה הנהלת בתי המשפט פוליטיקאים מקומיים שאינם מייצגים את מנגנון הלשכה המרכזי.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "צר לי על החלטתו של כב' נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס. הנשיא מביא בהתנהגותו את המערכת המשפטית בכל פעם לשפל חדש. התנהגותו נוגדת כל אמת מידה משפטית וערכית, שאין לה מקום לא בחברה הישראלית, לא בציבוריות הישראלית ובטח שלא במערכת המשפטית שאמורה לשמש דוגמה ומופת. לא ייתכן שאובססיביות של נשיא בית המשפט העליון ובעקבותיו מנהל בתי המשפט יפגעו בכבוד השופטים, עורכי הדין ומערכת המשפט כולה וכעת גם בכבודה של משפחת אזר ובסטודנטים המצטיינים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון