הודעות דוברות הלשכה

נקבעו תאריכים למשוב השופטים: יחל ב-25.11.14 עד 15.12.14

16.11.2014

דוברות הלשכה

60 אלף עורכי דין ייקבעו איך תראה מערכת המשפט במדינת ישראל. עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "הבטחתי שהמשוב יתקיים עוד השנה בנובמבר וכל המערכות ערוכות וסדורות לביצועו בתאריך היעד. הגברת אמון הציבור במערכת המשפטית היא צורך עליון לחיזוק המערכת המשפטית, ושמירה על מעמדה".

60 אלף עורכי דין יוזמנו להשתתף במשוב השופטים 2014, שיתקיים ב-25.11.14 עד 15.12.14, וייקבעו איך תראה מערכת המשפט במדינת ישראל. הסקר הינו אנונימי, ועורכי הדין יצביעו באמצעות סיסמא ייעודית ואישית שתבטיח שמירה מירבית על הסודיות ואבטחת המידע.

 

כזכור, הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט ברוב מוחץ לקיים משוב שופטים כבר בשנת המשפט הנוכחית. חשוב להדגיש כי משוב השופטים אינו כלי ניגוח, אלא כלי חשוב להערכת התנהלותם של שופטים והמערכת המשפטית. אין ספק שאמון הציבור במערכת המשפט מצוי במגמת ירידה, שכן שופטים ממוקדים במתן תוצאה והכרעה שיפוטית, הוגנת, בעוד שציבור המתדיינים מתמקד בהתנהלות שהובילה לתוצאה.

 

לשכת עורכי הדין רואה לנכון לשוב ולהדגיש כי היא רואה חשיבות רבה במערכת משפטית חזקה וזוכה לאמון הציבור ועל כן עושה כמיטב היכולת לשמירה על אכיפת החוק והסדר, תוך שיתוף פעולה הדוק עם השופטים, הנהלת בתי המשפט, פרקליטות המדינה, היועמ"ש וזרועות השלטון.

 

המשוב יתקיים בעקבות פנייתם של עורכי הדין רבים, אשר רואים לנכון לחזק את המערכת המשפטית ואמון הציבור באמצעות משוב שופטים, שיעשה תוך שמירה על כבוד המערכת ואמון ציבור זה, מכל פגיעה.

 

עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "אני אומר לאלה שניסו לחבל במשוב ובקיומו כי הגברת אמון הציבור במערכת המשפטית היא צורך עליון לחיזוק המערכת המשפטית, ושמירה על מעמדה. הבטחתי שהמשוב יתקיים עוד השנה בנובמבר וכל המערכות ערוכות וסדורות לביצועו בתאריך היעד".

 

 
 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון