הודעות דוברות הלשכה

שפל חדש למערכת בתי המשפט: ראש הלשכה לא הוזמן לטקס חנוכת בית המשפט השלום החדש

13.11.2014

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אובססיה של בעל תפקיד כזה או אחר בהנהלת בתי המשפט, גוררת את מערכת המשפט כולה למקום שבו שופטים, עורכי דין, בעלי תפקיד אחרים והציבור כולו ירגישו בושה ומבוכה".

זמן קצר אחרי שנודע כי בעקבות הוראה של הנהלת בתי המשפט, שופטים מחרימים פעילויות של תכנית שכר מצווה שנועדה להעניק סיוע משפטי לנזקקים, מתברר כי לחנוכת ביהמ״ש השלום שמתקיימת היום (13.11) לא הוזמן ראש לשכת עורכי הדין, עו״ד דורון ברזילי.

 

התנהלות הנהלת בתי המשפט מהווה שפל חדש וחסר תקדים מאז החליטה לשכת עורכי הדין על קיומו של משוב השופטים. דווקא המערכת המשפטית שאמורה לשמש סמל ומופת להתנהלות והתנהגות חברתית וציבורית, נגררת ומתדרדרת לרמה מבישה של התנהלות שאין בה לא כבוד ולא הדר, כפי שמצופה ממנה. לא יתכן שעקב אובססיה של בעל תפקיד כזה או אחר בהנהלת בתי המשפט, תגרר מערכת המשפט כולה למקום שבו שופטים, עורכי דין, בעלי תפקיד אחרים והציבור כולו ירגישו בושה ומבוכה.

 

לשכת עורכי הדין קוראת לנשיא ביהמ״ש ולהנהלת בתי המשפט לחזור בהם מההחלטה להחרים את לשכת עורכי הדין, ולהתנהל בכבוד גם בוויכוח הלגיטימי שמתקיים בין הלשכה לבין הנהלת בתי המשפט בעניין המשוב.

 

עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "אני אומר לאלה שניסו לחבל במשוב ובקיומו כי הגברת אמון הציבור במערכת המשפטית היא צורך עליון לחיזוק המערכת המשפטית, ושמירה על מעמדה. הבטחתי שהמשוב יתקיים עוד השנה בנובמבר וכל המערכות ערוכות וסדורות לביצועו בתאריך היעד".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון