הודעות דוברות הלשכה

עושים ספורט בלשכה

28.09.2014

דוברות הלשכה

ביום עיון שהתקיים לאחרונה, נתנו הרצאות בתחומים החמים והמתפתחים בתחום משפט הספורט, לרבות העברות קטינים, המוסד לבוררות ספורט בשוויץ כערכאת ערעור והתפתחויות ומגמות בדיני עבודה בתחום הספורט בשנה האחרונה.

את יום העיון ארגנה וועדת משפט וספורט של לשכת עורכי הדין ברשות עו"ד טל לביא ועו"ד ליאור שפירא.

 

ביום העיון, אותו הנחה עו"ד טל לביא שהינו שחקן כדוריד לשעבר כיום בורר בהתאחדות לכדורגל ובמוסד לבוררות בספורט בלוזאן שוויץ, נתנו הרצאות בתחומים החמים והמתפתחים בתחום משפט הספורט.

 

את יום העיון פתח בנימה קלה מר שמוליק טל, מו"ל מגזין סיגאר שדיבר על הקשרים בין ספורט, סיגארים, הישגיות ומה שביניהם. מר אריק קפלן, נשיא "אילת" – התאחדות ישראלית לספורט תחרותי שאינו אולימפי, סקר את פעילות העמותה הכוללת ענפי ספורט רבים ומגוונים וביניהם או-שו (קונג פו), גלגליות, גלישה אווירית וגלישת גלים, כדורת דשא, בריג' ועוד.

 

עו"ד אייל פייבל הרצה על העברת קטינים, נושא הנמצא כיום על סדר יומה של ועדה מיוחדת בראשות הנשיא לשעבר של בית הדין הארצי לעבודה, השופט (בדימוס) סטיב אדלר. לדבריו יש להקפיד ולבצע איזון נכון בין האינטרסים של הקבוצות ובעליהן מצד אחד לעומת האינטרסים של השחקנים מצד שני, כל זאת תוך התחשבות באינטרס הציבורי להרחיב את מעגל אנשי העסקים העוסקים בספורט ומעוניינים בקידומו, תוך שמירה על מסגרת עסקית רווחית ולגיטימית.

 

עו"ד אפרים ברק פרס את האפשרויות העומדות בפני עורכי הדין המעוניינים להגיע לדיון בפני המוסד לבוררות ספורט בשוויץ כערכאת ערעור. לדבריו, קהילת עורכי הדין צריכה להיות מודעת לאפשרויות, גם אם מצומצמות עדיין, למצות את ערכאת הערעור על החלטות שנתנו על ידי בתי הדין של ההתאחדות לכדורגל.

 

שחקן הכדורסל לשעבר ניר אלון ועו"ד רן קידר סקרו התפתחויות ומגמות בדיני עבודה בתחום הספורט בשנה האחרונה. כך דיווחו על ההסכם שהובילה הסתדרות העובדים הכללית בין השחקנים לאיגוד שחקני הכדורסל ועל פרשת שופטי הכדור-יד הזרים בה נאכפו דיני העסקת עובדים זרים על פעילות השופטים במהלך המשחקים.

 

 

מימין לשמאל: עו"ד איל פייבל, עו"ד אפריים ברק, מר יורם קפלן, מר שמוליק טל ועו"ד טל לביא

 

עו"ד טל לביא ציין שתחום משפט הספורט הינו חלק מהנוף המשפטי הנוכחי. לדבריו תעשיית הספורט מגלגלת סכומי עתק והמגמה העולמית כיום היא להתמקצעות וייחוד של עורכי הדין העוסקים רק בתחום זה.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון