הודעות דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין על הרפורמה של השרה בלשכה: "המהפכה כמעט הושלמה"

17.09.2014

דוברות הלשכה

בשיחה שקיים ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, עם שרת המשפטים, הודה לשרה על הצעת החוק שהציגה היום ועל השינוי ההיסטורי ומחויב המציאות במבנה לשכת עורכי הדין, הכולל בין השאר את ביטולם של המנגנונים המיותרים בלשכה והפחתה משמעותית בדמי החבר.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "בשלוש שנים האחרונות אני נאבק בכל האמצעים העומדים לרשותי ומכריז מעל כל במה אפשרית על צורך בשינוי חוק לשכת עורכי הדין וביטול מנגנוני היתר, יצירת שקיפות, חיזוק המשילות ומתן שירות טוב יותר לחבריה.

 

מאבק זה נשא פרי והוביל להקמתה של ועדת פרוקצ'יה שלשמחתי המליצה על שינוי מבנה הלשכה. המבנה הנוכחי של לשכת עורכי הדין יצר מצב שבו אינטרסים זרים ולא עניינים פגעו בתפקודה המלא של לשכת עורכי הדין ובאחידות של מאבקיה והחלטותיה, עד כדי מצב של פגיעה במשילות של הלשכה והעומד בראשה.

 

מי שנפגע מכך היה בראש ובראשונה ציבור עורכי הדין בישראל, ובעקבותיו הציבור בישראל. באמצעות החוק החדש, שמהווה מהפכה של ממש, נוכל לקדם וליישם יוזמות ופעילויות חיוניות לטובת ציבור עורכות ועורכי הדין, כפי שקרה לא אחת במהלך הקדנציות האחרונות. אני מודה לשרה על החלטתה האמיצה והחד משמעית בעניין.

 

כמו כן, אני שמח כי השרה קיבלה את עמדתי בדבר הפחתה דרמטית בדמי החבר. היום אני אוכל לומר שהמהפכה שהובלתי בשנים האחרונות בלשכת עורכי הדין יוצאת לדרך ואני אפעל בכל מרצי ליישם את המלצות השרה במלואן, לטובת ציבור עורכי הדין ולטובת הציבור בישראל".

 

לתזכיר הצעת החוק - לחץ/י כאן

 

 

קובץ להורדה
bar_association_reform_law_memorandom_september_2014.pdf

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון