הודעות דוברות הלשכה

הודעה חשובה לציבור בעניין התיישנות זכויות של ילדים שנולדו עם מומים

14.09.2014

דוברות הלשכה

בית המשפט העליון קבע לאחרונה כי ילד/ה שנולד/ה לפני יותר משבע שנים, יש לו/ה הזדמנות אחרונה להגיש תביעה בעילה של הולדה בעוולה או רשלנות במהלך ההריון רק עד יום 27.8.2015, אחרת תביעתו/ה תתיישן ויפסיד ו/או תפסיד את זכויותיו/ה.

לשכת עורכי הדין בישראל מזמינה את ציבור ההורים לילדים שנולדו עם מומים קשים, להקדים ולפנות לייעוץ משפטי לצורך מימוש זכויותיהם של אותם ילדים.

 

פסק דין חדש של בית המשפט העליון מיום 28.8.2014 (רשות ערעור אזרחי 4512/13, 6201/13), קובע כי עד יום 27.08.15 ניתן יהיה להגיש תביעה בעילה של הולדה בעוולה או רשלנות במהלך ההריון עבור ילדים שנולדו עם מומים קשים, לרבות ילדים שנולדו לפני יותר משבע שנים, אחרת תביעתם תתיישן והם יפסידו את זכויותיהם.

 

לשכת עורכי הדין מזהירה את הציבור מפנייה לחברות המתיימרות לייעץ בנושאים משפטיים-רפואיים. הלשכה קוראת לציבור הרחב שלא להתפתות וללכת שולל אחר הבטחות חסרות בסיס לטיפול משפטי מסוג זה, ומבהירה שהאופציה היחידה לקבל סיוע משפטי מקצועי היא בקרב ציבור עורכי הדין האמון על הנושא.

 

לשכת עורכי הדין תשמח לעמוד לשירות הציבור בכל שאלה ו/או הבהרה בנדון באמצעות פורום הנזיקין של הלשכה בדוא"ל leah@israelbar.org.il .

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון