הודעות דוברות הלשכה

בית המשפט העליון: אין לחייב את לשכת עו"ד ולשכת רו"ח להמשיך את ההתקשרות עם החברה המפעילה את מועדון "ממברס"

11.08.2014

דוברות הלשכה

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "אני שמח שבית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור של החברה המפעילה ’ארנון פז’. בעקבות החלטה זו, נוכל לפעול ליצירת מועדון צרכנות איכותי לטובת רווחתם של חברי הלשכות. על פי לוח הזמנים שנקבע, מתוכנן להשיק אחרי החגים מועדון צרכנות חזק לעו"ד ולרו"ח, בשאיפה שההטבות והשירותים שיוצעו לחברים במהלך השנה, יכסו את דמי החבר".

בית המשפט העליון דחה אתמול (10.8.14) את בקשת רשות הערעור של החברה המפעילה "ארנון פז", לסעד זמני אשר יחייב את לשכת עורכי הדין ולשכת רואי חשבון להמשיך את ההתקשרות להפעלת מועדון הצרכנות "ממברס". לפיכך, מיום 1.6.2014 אין ללשכת עורכי הדין ולשכת רואי חשבון כל קשר עם החברה המפעילה.

 

בהחלטה (רע"א 4884/14 ארנון-פז (1985) בע"מ נ' לשכת עורכי הדין בישראל ואח') הבהיר כבוד השופט נעם סולברג כי "חיובן של הלשכות להמשיך ולהתקשר עם 'ארנון פז', יתכן שלמשך חלק גדול מתקופת ההתקשרות המקורית, פוגע בחופש ההתקשרות של המשיבות ומאלצן להמשיך, בעל כורחן, במערכת יחסים שאינן חפצות בה עם צד שאין להן אמון בו". עוד צוין כי במצב הנוכחי לא ניתן לתת סעד זמני - שמשמעותו היא למעשה אכיפת החוזה - כיוון שאכיפת היחסים החוזיים בין הצדדים תצריך כנראה מידה גבוהה ביותר של פיקוח על ידי בית המשפט.

 

בית המשפט העליון התיר ללשכות לסיים את ההסכם שעליו חתמו בשנת 2009 עם "ארנון פז" להקמת מועדון צרכנות בשם ממברס. הלשכות ביקשו לסיים את ההתקשרות כיוון שמאז הקמת המועדון, לא עמדה החברה המפעילה ביעדים המרכזיים שלשמם היא נבחרה לפעול ולא עמדה בתנאים מהותיים של  ההסכם עימה, והודיעו לחברה מהפעילה על הפסקת התקשרות ביום 1.6.2014 בהתאם להסכם שנחתם בין הצדדים.

 

חשוב לציין, כי כרטיסי האשראי של חברי המועדון שהונפקו ע"י ישראכרט יישארו בתוקף. לשכת רו"ח ולשכת עו"ד פועלות במטרה לשמור על זכויות החברים ופועלות לאיתור ובחירת חברה מפעילה ראויה שתציע לחברים מבצעים, הנחות, אירועי תרבות ורווחה לטובת החברים.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אני שמח שבית המשפט העליון דחה את בקשת רשות הערעור של החברה המפעילה "ארנון פז". אמרנו לא אחת שהחברה לא סיפקה לציבור עורכי הדין ורואי החשבון הטבות ושירותים משתלמים ואטרקטיביים כפי שמגיע לאיגוד צרכני חזק. באופן זה, החברה לא עמדה בתנאי וביעדי ההסכם ואף הפרה אותם בצורה בוטה. בעקבות החלטת בית המשפט העליון, נוכל לפעול ליצירת מועדון צרכנות איכותי לטובת רווחתם של חברי הלשכות. על פי לוח הזמנים שנקבע, מתוכנן להשיק אחרי החגים מועדון צרכנות חזק לעורכי הדין ולרואי החשבון, בשאיפה שההטבות והשירותים שיוצעו לחברים במהלך השנה, יכסו את דמי החבר".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון