הודעות דוברות הלשכה

על חשיבותו של הסכם שכר טרחה בתיקי גירושין

05.08.2014

דוברות הלשכה

במפגש ראשון מבין שניים בהשתלמות שכותרתה "תביעות גירושין - הלשכה למעשה" נדון הנושא של ניהול תיק בבית משפט לענייני משפחה, לרבות פגישת ייעוץ עם הלקוח והסכם שכר הטרחה, קבלת תיק לטיפול, עריכת כתבי טענות והכנה לדיונים.

במסגרת הסדנה הרצה עו"ד רונן דליהו, יו"ר (משותף) לפורום משפחה של הלשכה, בנושא ניהול תיק בבית משפט לענייני משפחה.

 

עו"ד דליהו ציין כי ישנה חשיבות רבה לערוך הסכם שכר טרחה: "מי שאינו עורך הסכם עובר עבירה אתית ואף מדובר ברשלנות מקצועית. כמו כן, רצוי לערוך הסכם שכר טרחה פשוט, נהיר וקצר ככל הניתן, כדי שלא ייווצר מצב בו יידרש עורך דין נוסף על מנת לבאר את ההסכם".

 

 

 

לדברי עו"ד דליהו, ישנן מספר דרכים לתמחר שכר טרחה. דרך אחת לפי שעות עבודה, "מאוד מקובל באוסטרליה או בקנדה, היתרון הגדול הוא שמקבלים שכר לפי כל זמן העבודה, החיסרונות הם שזה יוצר התעסקות מול הלקוח ושצריך לשם כך רישום קפדני של שעות העבודה על ידי עורך הדין או המזכירה". 

דרך נוספת לקביעת שכר הטרחה היא הערכת סכום כולל לפי תחום התיק ומספר ההליכים. הדרך השלישית היא קביעת שכר טרחה גלובאלי, עבור כל ההתעסקות בתיק הגירושין, למשל.

 

המפגש הבא, יעסוק בין השאר בניהול תיק בבית הדין הרבני.

 

ההשתלמות הינה במסגרת תוכנית "רק פרקטיקה – לימודי משפט מעשי" ביוזמתם של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי וסגן ראש הלשכה, עו"ד משה טייב.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון