הודעות דוברות הלשכה

הפרקטיקה של עסקאות מכר מקרקעין חזקה מאיום הרקטות

31.07.2014

דוברות הלשכה

בהתראה של יום אחד שנמסרה לעורכי הדין ולמרות המצב הביטחוני, הגיעו ללשכה למעלה מ- 300 עורכי דין להשתלמות במקרקעין ובאו ללמוד על עסקאות מקרקעין בכלל ובפרט על עסקאות מקרקעין של מכר דירות ביד שנייה, בפן המעשי ובפן המשפטי.

הסדנה הפרקטית התקיימה ביוזמתם של ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי וסגן ראש הלשכה, עו"ד משה טייב, ובמסגרתה יתקיימו בהמשך מפגשים נוספים.

 

 

 

במפגש הראשון השתתפו עו"ד ציפי בית און, רשמת מקרקעין פ"ת (לשעבר) שהרצתה על ייפוי כוח בעסקאות מקרקעין ומר שמואל בר ישראל, רשם מקרקעין פ"ת (לשעבר) שדיבר על רישום עסקאות מקרקעין בטאבו ועו"ד יורם חגבי חגי, יו"ר פורום (משותף) קניין ומקרקעין, שהרצה על פרקטיקה בעסקאות מכר במקרקעין - חשיבות המרשם בעריכת הסכם מכר דירות יד שנייה.

 

עו"ד חגבי סקר בהרצאתו את ההיסטוריה בעסקאות מקרקעין במדינת ישראל, העלה את נושא קרקעות מוסדרות ולא מוסדרות והציג את חשיבות סיום המרשם של עסקאות במקרקעין, הן בהסכמי מכר דירות יד שנייה והן בכלל.

 

 

 

עו"ד חגבי שיתף את עורכי הדין מניסיונו הרב בסוגיות שעשויות לצוץ בשלב הטרום-חוזי ובמסגרת ביצוע הסכם, והסביר כיצד לדעתו ניתן להתגבר עליהן. עו"ד חגבי הדגיש כי יש להיזהר במיוחד בנכסים הרשומים כדירות בערים תל אביב ורמת גן, שמסתבר בשלב מאוחר יותר כי בהיתר הבנייה של הבניין הגדרתן הינה מחסן, מוסך או מרתף, ונוצרת בעיה לקבל משכנתא.

 

כמו כן, יש לשים לב כי כיום הרשויות דורשות היתר הסכמה בגין מכר דירות בייעוץ יד שנייה או נכסים בנויים, ותב"עות שבשלב זה לא ניתן לנצל את זכויות הבנייה תוך חישוב של דחייה במימוש.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון