דבר ראש הלשכה

הלשכה הכריעה: משוב השופטים חוזר

30.07.2014

עו"ד דורון ברזילי, ראש הלשכה

 

חברות וחברים יקרים,

 

אני שמח לבשר כי הוועד המרכזי של הלשכה החליט ברוב מוחץ ביום 25.6.14, לקיים משוב שופטים כבר בשנת המשפט הקרובה.

 

אני וחברי הוועד המרכזי מבקשים להדגיש, כי משוב השופטים איננו כלי ניגוח, אלא כלי חשוב להערכת התנהלותם של שופטים והמערכת המשפטית. אין ספק שאמון הציבור במערכת המשפט מצוי במגמת ירידה, שכן שופטים ממוקדים במתן תוצאה והכרעה שיפוטית, הוגנת, בעוד שציבור המתדיינים מתמקד בהתנהלות שהובילה לתוצאה.

 

ראוי לציין, כי הלשכה רואה חשיבות רבה במערכת משפטית חזקה ובהגברת אמון הציבור וכי יש צורך ממשי במערכת בקרה נוספת, מעבר למוסד הנציבות להעלאת אמון הציבור במערכת השפיטה, אשר תסייע באבחון תהליכי השחיקה, ניהול זמן שיפוטי ביעילות וכן בחינת התנהלות הצוות הפועל לצד השופט.

 

אני מבטיח כי לשכת עורכי הדין תעשה כמיטב יכולתה לשמור על אכיפת החוק והסדר, תוך שיתוף פעולה הדוק עם השופטים, הנהלת בתי המשפט, פרקליטות המדינה, היועמ"ש וזרועות השלטון.

 

אני מודה לחברי הוועד המרכזי, החברים במספר סיעות שונות, שהתאחדו סביב העיקרון שאין גוף או אדם החסין מביקורת בונה ומקצועית, שכן, משוב השופטים נועד לייצר כלי איכותי לביקורת והערכה נכונה, ולא נועד לשמש למטרת ניגוחים אישיים.

 

לצורך מימוש המשוב, הוועד המרכזי הקים צוות - שאעמוד בראשו - המוסמך לפעול ולקדם את העניין כראות עיניו. מ"מ יו"ר הוועדה, הוא עו"ד זכי כמאל, המשנה לראש לשכה ויו"ר הוועדה לבית המשפט העליון ובתי משפט. חברי הוועדה, הם: עו"ד פיני מרינסקי, עו"ד ציון אמיר, פרופ' רון שפירא (עו"ד), עו"ד דפנה רוזן-זינגר, עו"ד ברוריה לקנר, עו"ד אבי חימי ועו"ד דב גלבוע.

 

אתם מוזמנים להגיב ולהביע את דעתכם בעניין בדוא"ל president@israelbar.org.il או בעמוד הפייסבוק

 

בברכת חברים,

עו"ד דורון ברזילי

ראש לשכת עורכי הדין

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון