הודעות דוברות הלשכה

ועדת האתיקה הארצית של הלשכה על חשד להסתה ולביטויים גזעניים של עורכי דין ברשת: התבטאויות של עורכי דין שלא בזיקה למקצוע, עשויות לעלות כדי עבירת משמעת

16.07.2014

דוברות הלשכה

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי: "אני מגנה כל אמירה שיש בה הסתה וכל ביטוי של גזענות. כנציגי שלטון החוק ועקרונות הדמוקרטיה, חובה עלינו לגנות ולהוקיע מתוכנו כל אלימות או הסתה".

על רקע המצב הביטחוני ולנוכח אירועי האלימות האחרונים, התקבלו בוועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין תלונות בעניין חשד להסתה, ולביטויים גזעניים, ברשתות חברתיות דוגמת הפייסבוק.

 

אי לכך, התכנסה הוועדה, ובדיון מעמיק ונוקב בהתבטאויות האמורות, החליטה כי חובתו של עורך הדין לנקוט בלשון מנומסת, מכובדת, מאופקת ומרוסנת. כמו כן, התבטאויות של עורכי דין שלא בזיקה למקצוע עשויות לעלות כדי עבירת משמעת (על"ע 1734/00 הועד המחוזי של לשכת עורכי הדין נ' שפטל (1.1.2002) בר"ש 2260/12 ועדת האתיקה המחוזית של לשכת עורכי הדין נ' שרגא (15.8.2012)).

 

לפיכך, ועדת האתיקה הארצית קוראת לעורכי הדין להיזהר בדבריהם, ולשמש גורם ממתן, ולא גורם המלהיט את הרוחות, במיוחד בימים אלה, עקב הלחימה, חטיפת שלושת הנערים גיל-עד שַׁעֶר, נפתלי פרנקל, ואייל יפרח, רציחתם, ורציחתו של הנער מוחמד אבו חדירה, המעוררות רגשות עזים בציבור.

 

בלשכה חברים בני כל הדתות והעדות, ומצופה כי בימים קשים אלו חברי הלשכה ינהגו בכבוד ובסובלנות במסגרת עבודתם ומחוצה לה. ועדת האתיקה הארצית תפעל בכלים העומדים לרשותה כלפי כל גילוי של הסתה וגזענות מצד עורכי הדין.

 

להלן דוגמא מדף הפייסבוק של עו"ד עדנאן עלאדין:

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון