הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין פועלת לשיווין הזדמנויות בין נשים וגברים

29.06.2014

דוברות הלשכה

הוועד המרכזי בלשכה החליט כי שליש מן המקומות ישוריינו לנשים בוועדות המקצועיות, בדירקטוריונים, בצוותים מקצועיים, בימי העיון, במושבים וכיו"ב. לשכת עורכי הדין רואה חשיבות עליונה בשמירה על שוויון הזכויות בין גברים לנשים, ומתן הזדמנויות שוות לנשים וגברים.

זכויות יסוד אלה, הן בסיסיות ומהותיות והן מנשמת אפה של הדמוקרטיה. לשם שמירה על עקרון שוויון הזכויות בין גברים ונשים, רואה הלשכה לנכון לקבוע עקרונות לשם הבטחת שוויון מלא בין עורכות הדין לבין עורכי הדין בישראל.

 

את השינוי הנ"ל יזם עו"ד משה טייב, סגן ראש לשכת עורכי הדין, שציין כי: "על אף שהיה מצופה ששיווין הזדמנויות בין נשים וגברים בכלל, ובמקצוע עריכת הדין בפרט, יהיה מובן מאליו, לצערי המציאות בלשכה מוכיחה אחרת. שמחתי על ההזדמנות ליזום ולהוביל החלטה זו, שהיא צעד חשוב למען שוויון ההזדמנויות בין עורכי הדין ועורכות הדין בישראל. אני מודה לחברי הוועד ולראש הלשכה על צעד אמיץ זה".

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך על השינוי: "מדובר ביוזמה חשובה וראויה של סגן ראש הלשכה, עו"ד משה טייב. כראש הלשכה אדאג ואוודא שהיא גם תיושם ואף תורחב לכך ש-50% מוועדות הלשכה יורכבו מנשים. אחד מהערכים היסודיים של לשכת עורכי הדין הוא שוויון בין בני אדם ללא הבדל של דת, גזע ומין, ויוזמה זו מקדמת ומעודדת את השוויון". 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון