הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה בטקס הפרישה של כב’ השופטת ארבל: "מלחמותיה של השופטת ארבל לביצור שלטון החוק בישראל היו והינן גם המלחמות שלנו - ציבור עורכי הדין"

22.06.2014

דוברות הלשכה

"אנחנו, ציבור עורכי הדין במדינת ישראל, מבקשים להודות היום לשופטת ארבל על עשר שנים של חיבוטים וייסורי נפש - שהניבו פסקי דין - שגם כאשר היו פסקים של רוב וגם כאשר היו פסקים של מיעוט השמיעו ברמה דעות ועמדות שחשוב היה להשמיען ואשר אין ספק שהשפיעו השפעה מבורכת על עולם המשפט הישראלי".

להלן קטעים מדבריו של ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בטקס הפרישה של כבוד השופטת עדנה ארבל מבית המשפט העליון, שנערך הבוקר:

 

"אנחנו, ציבור עורכי הדין במדינת ישראל, מבקשים להודות היום לשופטת ארבל על עשר שנים של חיבוטים וייסורי נפש - שהניבו פסקי דין - שגם כאשר היו פסקים של רוב וגם כאשר היו פסקים של מיעוט השמיעו ברמה דעות ועמדות שחשוב היה להשמיען ואשר אין ספק שהשפיעו השפעה מבורכת על עולם המשפט הישראלי.

 

מלחמתה העקבית של השופטת ארבל לביצור שלטון החוק במדינת ישראל, מלחמתה בשחיתות ולמען טוהר המידות, מלחמת ההגנה על זכויות הפרט וההגנה העיקשת על כבוד האדם - היו והינן גם המלחמות שלנו - של ציבור עורכי הדין במדינת ישראל.

 

במשולש הכוחות האמון על ביצור שלטון החוק וחיזוק הדמוקרטיה הישראלית - מערכת בתי המשפט, הפרקליטות וציבור עורכי הדין - אנחנו עורכי הדין מחויבים לתרום את חלקנו ליציבותה של המערכת ולחיזוק האמון של הציבור בקיומו של שלטון החוק במדינת ישראל.

 

כמי שאחראיים על ייצוגם המשפטי של נאשמים בבתי המשפט - אנחנו ידענו מאז ומתמיד להעריך את רגישותה של השופטת ארבל לנושא זכויות הנאשמים - גם כאשר הדבר כרוך בסטייה מן הכללים הפורמליסטיים.

 

תודה ואיחולי הצלחה לכבוד השופטת עדנה ארבל בהמשך דרכה, בכל כיוון שבו תבחר ללכת".

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון