הודעות דוברות הלשכה

1,908 חברות וחברים הצטרפו אתמול לשורות לשכת עורכי הדין

17.06.2014

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, אמר בטקס: "נמשיך לפעול למען עורכי הדין הצעירים מתוך דאגה לפרנסתם ולשילובם במעגל העבודה".

"לשכת עורכי הדין פועלת רבות למען עורכי הדין הצעירים, על מנת לסייע בפרנסתם ולשלבם במעגל העבודה", כך אמר אתמול (ב') ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בנאום שנשא בטקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערך בבנייני האומה בירושלים. בטקס ההסמכה החגיגי, הצטרפו לשורותיה של הלשכה 1,908 חברים חדשים. הטקס נערך במעמד שרת המשפטים, ציפי לבני ויו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי.

 

1,908 עורכי הדין החדשים יצטרפו ל- 54,785 עורכי דין פעילים החברים בלשכה. בכך מספרם הכולל של החברים הפעילים יעמוד על 56,693 עורכי דין. המוסמכת הצעירה ביותר הערב שקיבלה את רישיונה בת 21 והמבוגר ביותר בן 75. כמו כן, שיעור הנשים (53%) שהוסמכו עולה על שיעור הגברים (47%).

 

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, בירך את המוסמכים החדשים וציין כי הלשכה מעמידה בפניהם מספר פרויקטים ייחודים, מתוך דאגה לסייע בפרנסתם ולשלבם במעגל העבודה. כמו כן, הודה ראש הלשכה לשרת המשפטים על נכונותה להביא לפתרון של סוגיית הצפת המקצוע ביחד עם לשכת עורכי הדין, כבר בחודשים הקרובים: "במסגרת השינוי ההיסטורי בסוגיית הצפת המקצוע, ייערכו שינויים במבנה הבחינה שיביאו לכך שהיא תבחן את איכות עורך הדין המתקבל לשורות המקצוע, את יכולת הניתוח, ההבנה והחשיבה, ולא רק את כושר השינון והזיכרון".

 

 

 

שרת המשפטים, ציפי לבני, אמרה בטקס כי: "לצד ההתרגשות של המוסמכים ומשפחותיהם, מלווה אותנו מועקה, מאז נודע דבר החטיפה לפי כמה ימים. שלושת הנערים החטופים הם האחים והילדים של כולנו. לצד התפילה מחדר הקבינט שאני מגיעה ממנו, אנחנו נפעל גם עבורם אבל גם כדי לפגוע בחמאס. תמיד ידענו להתאחד מול אויבנו, אבל עלינו גם לדעת להיות מאוחדים בעד הערכים שמדינת ישראל מושתת עליהם, אלה שמופיעים בפסיקות בית המשפט העליון, אותם למדתם ואלה שיראו לכם את הדרך מעכשיו והלאה. עם הערכים של מדינת ישראל אני רוצה שתצאו לדרך המשפטית שלכם, כעורכי דין ישראלים אתם מצטרפים למשמר הדמוקרטיה, יש לכם תפקיד לשמור על שלטון החוק ועל הערכים שלנו. אל תשננו את החוקים, תבינו אותם. אפשר להיות גם ערכיים וגם מתוחכמים, היו בני אדם ואל תראו בלקוחות את אלה שמשלמים לכם את הכסף, תהיו מחוברים לחברה, כי אפשר להיות עורכי דין מצוינים גם ככה. אני אומרת את זה מניסיון רב של שנים כעורכת דין, כנבחרת ציבור, ואני יכולה להעיד כשיהיה אכפת לכם באמת מהלקוח שלכם יביאו עוד רבים אחריו".

 

 

 

יו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי: "היו קשובים להגיון הפנימי שלכם ולא רק לנתונים הטכניים. היו ערכיים עם לקוחותיהם, עמיתיכם ויריביכם".

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון