הודעות דוברות הלשכה

הלשכה תצטרף לערעור על פסיקת הוצאות בעקבות הסכם פשרה

23.03.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין תצטרף להליך ערעור שהגישה עו"ד יעל בראון על החלטת רשמת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, חופית גרשון, להטיל הוצאות על הצדדים בעקבות הסכם פשרה.

עו"ד בראון ייצגה מעבידה שנתבעה על ידי שני עובדים בבית הדין לעבודה. בין הצדדים התנהל משא ומתן והושג הסכם פשרה בשעות הערב ביום שקדם לדיון. בבוקרו של הדיון שוגרה הודעה לבית הדין על השגת הסדר הפשרה, והצדדים לא הופיעו לדיון.

 

הרשמת החליטה שלא היתה הצדקה להגיש את ההודעה האמורה רק בבוקר הדיון ולפיכך הטילה על כל אחד מהצדדים הוצאות לטובת אוצר המדינה בסך 50 ₪. הרשמת אף סירבה לתת תוקף של פסק דין להסדר הפשרה עד לאחר תשלום ההוצאות.

 

המדובר בערעור עקרוני על החלטת הרשמת, מאחר שלטענת עו"ד בראון מטבע הדברים פשרה מושגת רק ברגע האחרון, ולא ייתכן שיוטלו הוצאות על צדדים בשל העובדה שהתפשרו ערב הדיון.

 

הלשכה סבורה שיש לעודד הסכמי פשרה גם אם הם מושגים ברגע האחרון, ובמיוחד כדי לסייע בהקלת העומס האדיר המוטל על מערכת המשפט. ההחלטה להטיל הוצאות במקרה הנוכחי עלולה להרתיע צדדים להשיג פשרה ברגע האחרון, למרות שקיימת נטייה להגיע לפשרה בעיקר לקראת דיונים מכריעים. ראוי לעודד הסכמי פשרה ולא להרתיע צדדים מלעשות כן.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון