הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה: בחודשים הקרובים ישונה מבנה הלשכה ומבנה בחינות ההסמכה

26.05.2014

דוברות הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין על שינוי מבנה הלשכה והסדרת ההתמחות וההסמכה: "שרת המשפטים מבינה ורואה את החשיבות בשינוי מבנה הלשכה שהוא בגדר הכרח שאין לדחות אותו – המשפיע באופן ישיר על יכולת הלשכה לפעול, וכן שינוי מהותי בהסדרת ההתמחות וההסמכה של ציבור עורכי הדין לעתיד. עניינים אלה, כפי שסיכמתי עימה, יטופלו במהלך החודשים הקרובים, ופרק שהטריד את כולנו למעלה מעשור יגיע לסיומו"

על נוהל שינוי מועדי דיון שקבע נשיא בית המשפט העליון: "ביום 18/5/14 נכנס לתוקף נוהל נשיא בית המשפט העליון, כב' השופט אשר גרוניס – נוהל שינוי מועדי דיון. כולנו תמימי דעים ושותפים מלאים לרצון לייעל את ההליכים המשפטיים, לשפר את השירות הניתן לבאים בשערי בתי המשפט. יחד עם זאת, אינני יכול להתעלם מהתחושה כי הוראות הנוהל מחתימות ציבור שלם של עורכי דין ובבחינת מטילות צל כבד של חשד כלפי כולנו".

 

"לשכת עורכי הדין סבורה, כי חסרונותיו של נוהל זה עולים על יתרונותיו וכי הוא טומן בחובו קשיים רבים, ביניהם התערבות ברורה בשיקול הדעת השיפוטי הנתון לכל שופט לפי הוראת סעיף 2 לחוק יסוד השפיטה. אל לנו לשכוח כי דחיית מועדי דיון איננה הקושי המרכזי מולו ניצבת המערכת המשפטית ונדמה כי הפתרון האמיתי הוא הגדלת תקני השיפוט".

 

"סבורני, כי יצירת חומה כמעט בלתי עבירה בפני בקשות שינוי מועד דיון, איננה הדרך הנכונה. הוועד המרכזי מינה השבוע צוות חירום אשר הוסמך לפעול במיידי ליישום צעדים אופרטיביים להתמודדות עם נוהל זה. הלשכה בראשותי לא תסכים לקבל נוהל זה במתכונתו הנוכחית".

 

 

צילום: יוסי זמיר 
 

בנושא פעילות המחוזות החורגת מהסמכויות הניתנות להם בחוק: "המחוזות פועלים לעיתים תוך התעלמות וחוסר הבנה מוחלט לגבי מבנה הלשכה ונוטלים לעצמם, תוך ניצול ציני סמכויות וכוחות שהחוק לא העניק להם ומנהלים מאבקי שליטה על רקע פרסונאלי באופן אשר פוגע בציביונה של הלשכה ועלול להביא להצרת דרכי פעילותה. על מנת לעשות סדר, להביא לשינוי חקיקתי ומהיר של מבנה הלשכה, ואני סומך על שרת המשפטים שתעשה את השינוי".

 

על כוונותיו להתמודד בבחירות הקרובות ללשכה שתערכנה בעוד שנה: "יש לי תוכניות להישאר בתפקיד עוד זמן רב, אלו נושאים שאאבק למעננו וגם אצליח בהם"

 

תגובות                                                                                  לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

1 מכתימות... נו באמת, זאת דוברות?
דס,  י-ם,  20/10/2014 17:04:34

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון