הודעות דוברות הלשכה

ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין החלה לחקור את תיק איקיוטק

28.04.2014

דוברות הלשכה

הוועדה תשקול את המשך הטיפול בנושא בהתאם לממצאי הבדיקה.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "לשכת עורכי הדין בישראל אינה עוסקת רק בענייניהם המקצועיים של עורכי דין ובתנאי עבודתם, אלא גם מטפלת בציבור הרחב שנעזר בשירותי עורכי הדין, ועל כן אני מברך על החלטתו של יו"ר ועדת האתיקה, עו"ד מיכאל טאוסיג, לחקור את פרשת איקיוטק ולקבל החלטה בנושא".

 

פרשת איקיוטק עוסקת בשליחתם של אלפי מכתבי חוב מטעם חברת "איקיוטק", שבוצעה תחילה דרך כ- 20 משרדי עורכי דין, במהלך החודשים אוגוסט-אוקטובר 2013. בדרישת החוב נדרשו אזרחים רבים בישראל בתשלום מיידי על שירותי תוכן שלכאורה הזמינו והשתמשו בהם במהלך העשור הקודם.

 

בתחילת שנת 2014, שוגר סבב נוסף של מכתבי חוב, הפעם בעיקר מטעם חברות שמסועפות לאיקיוטק ("כ.ל.י תקשורת וניהול ישראל בעמ", "גרין דיזיין" ו-"ספינגו"), דרך משרד עורכי דין, שהיו עדיין פעילים בניסיון גביית החובות לכאורה של איקיוטק.

 

חשוב להדגיש כי חלק ממשרדי עורכי הדין שהיו מעורבים עם איקיוטק, ניתקו איתה את הקשר. עם זאת, לאור הפניות בנושא לוועדות האתיקה במחוזות לשכת עורכי הדין ולאור דיון בכנסת, החליט יו"ר ועדת האתיקה הארצית, עו"ד מיכאל טאוסיג, כי ועדת האתיקה הארצית תחקור את תיק איקיוטק ותחליט כיצד לפעול בהתאם לממצאים.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון