הודעות דוברות הלשכה

ראש הלשכה בועידת ישראל לנדל"ן: "נכון להיום ישנן כ- 500 אלף דירות שאינן רשומות בטאבו ויש להסדיר זאת לאלתר"

16.03.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

כך אמר היום ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, בועידת ישראל לנדל"ן שיזם פרופ’ אהרון נמדר יו"ר משותף של המכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין ונשיא מכללת שערי משפט.

ראש הלשכה ציין בראשית דבריו, שהמשאב הנדיר והיקר ביותר במדינה הוא המקרקעין. לדבריו, יש לצמצם את הרגולציה השלטונית, ואף על פי כן התערבות שלטונית הנמצאת תחת בקרה מנהלית עדיפה משלטון של גופים כלכליים שלא פועלים בסביבה תחרותית. עוד הוסיף, שבגלל שמדובר במשאב כל כך חיוני ונדיר וכן מאחר שההתערבות השלטונית היא רבה, טוב עושה בג"צ שמפקח על חוקיות פעילות השלטון, מונע אפליה ומקפיד על עקרונות השוויון.

 

ראש הלשכה התייחס ל"מבצע דירה מקבלן" שיזמה הלשכה, המציע לרוכשי דירות מקבלנים ייעוץ משפטי שיבטיח ויגן על האינטרסים שלהם במחירים אטרקטיביים. לדבריו, עבור רוב האזרחים בישראל עסקת הדירה היא העסקה הכלכלית הגדולה שיעשו בחייהם, ולרוב הם אינם מסתייעים בעו"ד שידאג לאינטרסים שלהם. דבר זה משאיר טעם רע אצל רוכשים רבים.

 

לדברי פרופ' אהרון נמדר מדובר בניסיון ראשון לקיים ועידה בנושא נדל"ן בהשתתפות ראשי המנהל, עורכי דין ושמאים מן השורה הראשונה. "כל נושא הנדל"ן נמצא היום תחת חסמים איומים ומיסוי כבד. אנו מצויים בנקודת זמן קריטית לעריכת רפורמה גדולה בתחום זה", ציין פרופ' נמדר.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון