הודעות דוברות הלשכה

הלשכה קוראת למנהל בתי המשפט להשתתף בכנס השנתי

04.03.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה סבורה שמן הראוי שהמנהל יופיע במושב מקצועי המציג את מערכת המחשוב החדשה של הנהלת בתי המשפט.

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, פנה היום למנהל בתי המשפט, השופט בועז אוקון, בעקבות סירובו להשתתף בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין באילת בחודש מאי הקרוב. מנהל בתי המשפט נימק את סירובו בכך שנוכחותו איננה מתיישבת עם החרם שהטיל ועד השופטים על הלשכה.

 

ראש הלשכה ציין בפנייתו, שסירובו של מנהל בתי המשפט להופיע בכנס השנתי במושב מקצועי המציג את מערכת המחשוב החדשה של הנהלת בתי המשפט אינו ראוי ואינו תקין.

 

עוד ציין ראש הלשכה, שההתנהלות של חלק מהשופטים במסגרת החרם שיזם ועד השופטים איננה בדין. לדבריו, עובדי ציבור, משרתי ציבור, בוודאי שופטים, אינם רשאים לסרב לשתף פעולה עם בעלי המקצוע שמולם הם אמורים לתפקד, ועם הגוף הממלכתי הסטטוטורי המייצג אותם בנושאים מקצועיים.

 

"לכן, לא נותרה ללשכת עורכי הדין ברירה והיא שוקלת לנקוט בצעדים המשפטיים המתחייבים על מנת לגרום לכך שאותם שופטים אשר פועלים, לפי הבנתנו, באופן שאיננו מתיישב עם חובותיהם – יעשו כן", ציין ראש הלשכה.

 

ראש הלשכה ציין בפנייתו מספר דוגמאות של התנהלות בלתי ראויה וספק חוקית של כמה שופטים במסגרת החרם שהכריזו על הלשכה. שופטים המוכנים להרצות במסגרות מקצועיות שונות, על נושאים שבהם הם עוסקים כשופטים, אך מסרבים לעשות כן במסגרת הלשכה; שופטת מסוימת שביטלה הרצאה שעמדה לתת בהשתלמות של הסנגוריה הציבורית, מכיוון שההרצאה נועדה להתקיים בבנין הלשכה; מספר נשיאים, לרבות יו"ר ועד השופטים הנשיא לינדנשטראוס, שתפקידם כמובן גם ניהולי, המסרבים להיפגש ולהידבר עם נציגי הלשכה על בעיות תפקודיות בבתי המשפט שבראשם הם עומדים ועוד.

 

לדברי ראש הלשכה, "שיפוט הוא מקצוע ייחודי שבו ניתן בידי אדם כוח רב, ומוקנות לו עצמאות וחסינות על מנת להבטיח שיפעיל שיקול דעת עצמאי. כמנהל בתי המשפט, האם אינך מודאג מהעובדה שמאות שופטים מתיישרים על פי הוראות הועד שלהם ופועלים באותו אופן (כאשר רבים מהם סבורים שאיננו ראוי) כאילו אין להם דעה משלהם ? כמי שבתוקף תפקידו והשקפותיו מחויב לעצמאות מוחלטת של השופט בישראל, אני מודאג מאוד".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון