הודעות דוברות הלשכה

משוב שופטים 2005 של לשכת עורכי הדין יוצא לדרך

01.03.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט פה אחד להוציא את משוב השופטים לשנת 2005. זאת לאחר שועד השופטים דחה את הצעות הפשרה שהועלו בחודשים האחרונים.

החלטת הועד המרכזי באה לאחר שבמשך כמה חודשים התקיימו בין הלשכה לבין ועד השופטים מגעים ישירים ועקיפים בניסיון למצוא הסכמה. הלשכה קיבלה את הצעות הפשרה שהועלו (בין היתר, על ידי שר המשפטים היוצא יוסף (טומי) לפיד). ועד השופטים דחה אותן.

 

בין השאר הציע לפיד שהלשכה לא תקיים משוב בשנת 2005 והשופטים יפסיקו את החרם והנידוי שהטילו ("הנתק" כדבריהם) ובמשך שנה זו יידברו הצדדים בועדה משותפת ויחפשו פתרון. הלשכה קבלה את ההצעה. ועד השופטים דחה אותה.

 

שרת המשפטים הנכנסת ציפי ליבני ניסתה אף היא למצוא פתרון ללא הצלחה.

 

לפיכך, לאחר עיכוב של כחודשיים החליטה הלשכה להוציא לדרך את משוב 2005.

 

בשבועות הקרובים יופצו טפסי משוב לציבור עורכי הדין ברחבי הארץ, במסגרתם יתבקשו להעריך עד תשעה שופטים על התנהלותם בבתי המשפט על פי שורה של פרמטרים, ביניהם הכרת העובדות בתיק, בקיאות בדין הרלוונטי, ניהול הדיון ביעילות, יחס נאות לעדים, חקירת עדים נאותה, יחס נאות לעורכי הדין, מידת התאמת ניסיונות הפישור לנסיבות והערכה כללית.

 

לדברי ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, המשוב הוא כלי ביקורת מקצועי חיוני למערכת המשפט כאוויר לנשימה. במשובים הקודמים התברר שרוב השופטים קיבלו הערכות גבוהות עד גבוהות מאוד ברוב הפרמטרים. הלשכה ממלאת את חובתה הציבורית על מנת לאתר תקלות ומעלות במערכת.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון