הודעות דוברות הלשכה

היועץ המשפטי לממשלה: "אני פועל עם שרת המשפטים לקדם חקיקה שתקל על העמדה לדין בעבירות הסתה"

01.03.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הדברים נאמרו היום במפגש עם ועד מחוז חיפה של הלשכה בהשתתפות עשרות עורכי דין.

בפתח הדברים ברכה יו"ר ועד המחוז של הלשכה, עו"ד רחל בן ארי, את היועץ על תפיסתו, לפיה המשפט הפלילי אינו חזות הכל, ועל קריאתו למערכת הציבורית להרים את הכפפה במאבק על דמותה של החברה בישראל ולמיגור השחיתות השלטונית.

 

לדברי היועץ, נוסח חוק ההסתה הקיים מקשה מאוד על התביעה לטפל בתופעה, ולכן הוא פועל היום עם שרת המשפטים לקדם חקיקה שתקל על העמדה לדין בעבירות הסתה.

 

בהתייחסו לפרשת חה"כ גורולובסקי הבהיר היועץ שאין בכוונתו לעשות עסקאות, ובניגוד למה שפורסם – איש לא פנה אליו בעניין. "הבקשה להסרת החסינות עומדת בעינה וועדת הכנסת תצטרך לדון בה ולהחליט בהתאם לפסק דינו של בג"צ, שקבע בו הלכה חדשה לעניין השיקולים שעל ועדת הכנסת לשקול בבואה להחליט על הסרת חסינות. העילה היחידה, שמותר לוועדה לשקול היא אם בקשת היועץ המשפטי לממשלה נגועה בשיקולים זרים מטעמים פוליטיים".

 

בעניין "טיהורו" של שרון ופרשת מימון הפריימריז אמר היועץ, שכל הגופים שנחקרו בפרשה היו מאוחדים בדעתם שאין ראיות נגד שרון: "לי היה קשה להשלים עם זה...עם העובדה שכל התעשיה מסביב היתה בלתי חוקית והמועמד עצמו לא ידע... אבל מתחושות לא בונים כתב אישום וגם לא פסק דין", ציין היועץ.

 

יו"ר ועד מחוז, עו"ד בן ארי, בהתייחסה למותו של עו"ד דויד וינר ז"ל, הביעה תמיהה מדוע לא מצאו את הדרך להדגיש בפני דיויד עוד קודם לכן שאיש לא חשד בו אלא רק כשנאבק על חייו בבית החולים – משלחת מפרקליטות המדינה ציינה באוזני המשפחה כי "איש לא חשד בדיוויד". בתגובה השיב היועץ ש"דיויד לא היה חשוד בשום שלב. הוא לא נחקר תחת אזהרה ולכן לא היה צורך להודיע לו דבר. לא ידענו על היותו נתון במצוקה. הוא לא פנה אלי. גם הסביבה הקרובה שלו לא פנתה  אלינו".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון