הודעות דוברות הלשכה

הלשכה בקשה להצטרף לעתירה לבג"צ בענין נגישותם של אנשים עם מוגבלויות לבית המשפט

28.02.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה החליטה להצטרף לעתירה מתוך הכרה בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות ומחויבות החברה לזכויות אלה.

לשכת עורכי הדין הגישה בקשה להצטרף כ"ידיד בית משפט" לעתירה שהגיש עו"ד ויקטור מזרחי לבג"צ בענין נגישותם של אנשים עם מוגבלויות לבית משפט השלום בחדרה. בקשת הלשכה הוגשה לבג"צ באמצעות עו"ד ריאד אבו-פול.

 

עו"ד מזרחי הוכר על ידי קצין התגמולים של משרד הביטחון כנכה, הסובל משיתוק בארבע גפיים בשל פגיעה עצבית רב מערכתית קשה.

 

בעתירתו נגד שר המשפטים, סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה, שופטי בית משפט השלום בחדרה ושר הפנים מבקש עו"ד מזרחי צו על תנאי, שיורה לכלול בתכנון ובבניית בית משפט השלום בחדרה סידורי חניה וגישה נאותה לאנשים עם מוגבלויות. עוד בקש להתקין לאלתר במבנה בית המשפט הנוכחי מעלית, שתאפשר נגישות לציבור הנכים למזכירות בית המשפט ולאולמות הדיונים. כן בקש להסדיר אולם דיונים קבוע, שישמש את ציבור הנכים בבית המשפט הנוכחי.

 

הלשכה החליטה להצטרף לעתירה מתוך הכרה בזכויותיהם של אנשים עם מוגבלויות ומחויבות החברה לזכויות אלה. הלשכה סבורה שיש לתת מענה הולם לצרכיהם באופן שיאפשר להם לחיות בכבוד תוך מיצוי יכולותיהם – במיוחד כאשר מדובר בנגישות ראויה להיכלי הצדק.

 

בבקשה נאמר שהלשכה היא גוף מקצועי, המטפל בכל קשת התחומים הקשורים למשפט ולעשיית משפט, והעוסק בכל הקשור לזכות הגישה לערכאות על גווניה, של עורכי דין וגם של מתדיינים וכלל הציבור. כמו כן, מטפלת הלשכה במניעת מגבלות שיפגעו בתפקוד עורכי דין, ובנקיטת אמצעים שיבטיחו פעילות תקינה של עשיית משפט בשים לב לאיזונים השונים.

 

בנוסף, מדגישה הלשכה בבקשתה, שכלל ציבור עורכי הדין עלול להיפגע מההחלטה בעתירה, וצירופה יסייע בגיבוש ההלכה בנושא זכות הגישה של נכים לבתי המשפט, ומאידך לא יצמח מצירופה כל נזק.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון