הודעות דוברות הלשכה

שר הביטחון במפגש בלשכה: "לא נבצע התנתקות תחת אש"

28.02.2005

עו"ד שמרי רגב - דוברת הלשכה

עוד ציין כי ישראל מצפה מהפלשתינאים "...לפעילות הרבה יותר מורכבת ואקטיבית, שיש בה את כל שרשרת הסיכול של מעצר, ענישה, הפסקת הסתה ופעולה נחרצת כנד תשתית הטרור".

כך אמר היום שר הביטחון, שאול מופז, במפגש בלשכת עורכי הדין, בהנחייתה של יו"ר הפורום הפלילי של הלשכה, עו"ד רחל תורן, ובהשתתפות עשרות עו"ד.

 

ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, ציין בפתח הדברים, שההתמודדות עם תכנית ההינתקות תעמיד את הדמוקרטיה ואת המשפט הישראלי במבחנים קשים. לדבריו, מעצרים מנהליים הנם כלי בלתי דמוקרטי שאינו מתיישב עם משפט תקין במדינה נאורה. הוא ציין ששמח לשמוע, שראש השב"כ הודיע שלא יהיו מעצרים מנהליים. ראש הלשכה קרא שלא להרחיב את עבירת ההסתה, להתיר גם דיבורים קשים ולהישאר צמודים למבחן הסכנה הקרובה ווודאית לאלימות. לדבריו, בעיקר בזמנים קשים יש לאפשר חופש ביטוי מקסימלי, ויש לפעול נגד מעשים ולא דיבורים.

 

שר הביטחון התייחס לתכנית ההינתקות בצל הטרור, וציין שההינתקות לא תבוצע תחת אש בשום פנים ואופן, ואם תהיה אש נערך באמצעות כוחות הביטחון להגנה התושבים. עוד ציין, ש"עד שהפלשתינים לא ישכילו לפעול באופן אקטיבי נגד הטרור לא ניתן יהיה להתקדם בהליך המדיני". לדבריו, יש שינוי בקרב הפלשתינים, המתבטא קודם כל בכוונתם להלחם בטרור. אולם, הדגיש מופז, המעשים שלהם אינם תואמים את כוונותיהם. "אנו מצפים מהם לפעילות הרבה יותר מורכבת ואקטיבית, שיש בה את כל שרשרת הסיכול של מעצר, ענישה, הפסקת הסתה ופעולה נחרצת כנד תשתית הטרור".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון