הודעות דוברות הלשכה

הוועד המרכזי אישר הקצאת משאבים לטובת מאבק בהצעות חוק שפוגעות בזכויותיהם של עורכי הדין

13.03.2014

דוברות הלשכה

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין החליט לצאת למאבק בהצעות החוק שפוגעות בזכויותיהם של עורכי הדין, והצביע פה אחד בעד הקצאת משאבים לטובת המאבק בהצעות אלו בכנסת ובתקשורת. ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "יש להחריג מהצעת החוק של הביטוח הלאומי, את שכר הטרחה של עורכי הדין ולייחד את ההצעה רק לטיפול בשכרם של המאכערים"

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין קיבל אמש החלטה פה אחד, לצאת למאבק נגד הצעות חוק שהועלו בכנסת באחרונה, הפוגעות בזכויותיהם של עורכי הדין, כמו הגבלת שכר הטרחה לייצוג מול ביטוח לאומי לשמונה אחוזים והגבלת שכר הטרחה ברכישת דירה מקבלן. הוועד החליט לשם כך להקצות משאבים לטובת המאבק בכנסת ובתקשורת.

 

להלן החלטת הוועד המרכזי:

 

לשכת עורכי הדין רואה בהצעת החוק להגבלת שכר הטרחה מול ביטוח לאומי לשמונה אחוזים, פגיעה קשה בזכויות האזרחיות ובעיקר באוכלוסיות מוחלשות למיצוי זכויות וכן פגיעה בחופש העיסוק של עורכי הדין. הלשכה מצרה על כריכת הצעה הנוגעת למסיגי גבול המקצוע יחד עם עורכי הדין המוסמכים לייצג כחוק.

 

הוועד המרכזי מאמץ את נייר העמדה שהוכן על ידי ועדת ביטוח לאומי ומסמיך את ידה להמשיך במאבק בהמשך החקיקה. הוועד המרכזי רואה בהצעה זו חלק ממכלול של הצעות חוק פופוליסטיות אשר מכרסמות באופן שיטתי במעמדם וביכולתם למען שירות משפטי ראוי לציבור.

 

הוועד המרכזי מבקש להקצות תקציב למאבק הכולל שתדלנות, קמפיין תקשורתי וכל מה שיימצא לנכון לתמוך במאבק ולמנוע את הפגיעה בזכויות של הציבור מחד ושל עורכי הדין המייצגים אותו מאידך.

 

עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "הצעות החוק האלה פוגעות דווקא באוכלוסיות מוחלשות שאינן ממצות את מלוא זכויותיהן מול הביטוח הלאומי ומול יזמי הנדל"ן. יש להחריג מהצעת החוק של הביטוח הלאומי, את שכר הטרחה של עורכי הדין ולייחד את ההצעה רק לטיפול בשכרם של המאכערים. מעבר לכך, מדובר בהצעת חוק שפוגעת באופן לא מידתי ולא סביר בחופש העיסוק".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון