הודעות דוברות הלשכה

שרת המשפטים אישרה הבוקר את הכלל החדש שהתקינה לשכת עורכי הדין כהוראת שעה להסדרת תהליך הראיונות להתמחות

13.03.2014

דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין נענתה באחרונה לפנייתה של ח"כ עדי קול, יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת ובהליך מזורז, בשיתוף פעולה עם משרד המשפטים, אישרה הבוקר שרת המשפטים את הכלל החדש שהתקינה לשכת עורכי הדין כהוראת שעה להסדרת תהליך הראיונות להתמחות, והביאה לתיקון כשל השוק שנותר לאחר הרפורמה המוצלחת שחוקקה הלשכה לפני מספר שנים.

על פי הכלל החדש, ייאסר על המאמנים להציע מקומות התמחות לפני עבור 14 יום ממועד תחילת הראיונות (15.3.14) והם יידרשו לאפשר עוד 72 שעות למועמדים לתת את תשובותיהם.

 

עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין: "שיתוף הפעולה המוצלח בין הלשכה, משרד המשפטים וח"כ עדי קול, הביא לתיקון המצב לטובת כל הצדדים ובפרט לסטודנטים למשפטים, ואני מברך על כך".

 

עו"ד אורן פרסקי, יו"ר ועדת ההתמחות: "הרפורמה עזרה למקם את תהליך קבלת המתמחים בזמן הנכון, בשנה ג' ללימודים. אך הלחץ שנוצר אינו מטיב עם אף אחד. סברנו שיש להרחיב את הזמנים כדי שהתהליך יתנהל ללא לחצים ובאופן רגוע ונכון".

 

עו"ד חוה מרצקי, יו"ר המועצה הארצית: "המועצה הארצית מודה לכל מי שתרם לגיבוש הכללים ומתחייבת להמשיך לשתף פעולה עם הכנסת, הממשלה וציבור עורכי הדין והמתמחים בכל עניין שיובא בפניה".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון