הודעות דוברות הלשכה

השופטת שרה דותן: תיקון 113 לחוק הפלילי מכביד ומייצר עומס מיותר על בתי המשפט

29.12.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

תיקון 113 לחוק העונשין הקובע הבניית שיקול דעת בענישה נדון בהרחבה בכנס הפלילי השנתי של המכון להשתלמויות עורכי דין באילת, בו השתתפו השופטת שרה דותן, בית המשפט המחוזי תל אביב, עו"ד דפנה וכניש, מפרקליטות מחוז תל אביב, עו"ד אביגדור פלדמן, עו"ד אירית באומהורן ומשה גורלי. עו"ד פלדמן: מי שזקוק לחוק זה כשופט אינו ראוי להיות שופט, זהו אחד החוקים המטופשים ביותר.

תיקון 113 לחוק העונשין הקובע הבניית שיקול דעת בענישה נדון היום בהרחבה בכנס  הפלילי השנתי של המכון להשתלמויות עורכי דין באילת, בו השתתפו השופטת שרה דותן, בית המשפט המחוזי תל אביב, עו"ד דפנה וכניש, מפרקליטות מחוז תל אביב, עו"ד אביגדור פלדמן, עו"ד אירית באומהורן ומשה גורלי.

 

השופטת דותן אמרה בהתייחסה לתיקון, כי התיקון רק האריך את הדיונים והרטוריקה. החוק עשה שינוי דרמטי מבחינת עומסי העבודה והערעורים מאחר שיש לעסוק בכל נימוק וקריטריון. עוד הוסיפה דותן כי החוק נותן קריטריונים מעורפלים, ועד שיחליפו את השופטים במחשבים לא תהיה אחידות בענישה כל אחד יכול להסתמך אחרת על הקריטריונים לטובת קביעת מתחם ענישה. יש שופטים מקלים ויש מחמירים ולכל שופט יש עולם אחר. 

 

עו"ד אביגדור  פלדמן אמר כי מי שזקוק לחוק כשופט אינו ראוי להיות שופט. אם הייתי שופט, אמר עו״ד פלדמן הייתי נעלב מקיומו של החוק. החוק ייזכר כאחד החוקים המטופשים ביותר שאי פעם נחקקו. אנחנו סומכים על שופטים שיקבעו גורלות חיי אדם, אנו נותנים אמון כדי לא כדי שיעבדו כמריונטות.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון