הודעות דוברות הלשכה

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, השתתף במפגש בלשכה

13.01.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

"חיוני לתמוך בשרון בבצוע ההתנתקות והצטרפות מפלגת העבודה לקואליציה היא גשר של ברזל שעליו יצעד שרון לעבר ההתנתקות"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, היה אורח הלשכה באירוע במסגרת מסורת "צהרי יום ה'" ובהנחייתו של עו"ד רון גזית, בו נכחו כ- 100 עורכי דין.

 

ראש הלשכה, ד"ר שלמה כהן, חזר והציע שהמערכת המשפטית לא תטפל בדיבורים אלא רק במעשים של הפרת חוק. "חופש הביטוי הוא צורך קיומי. חברה חזקה כמו שלנו יכולה להרשות לעצמה הרבה מאוד. יש להימנע מלאכוף את עבירות ההמרדה וההסתה שמשמעותן סתימת פיות. אולם, אם משהו מרים אצבע על חייל, שוטר או כל ממלא תפקיד, אז חייבת מערכת אכיפת החוק להתערב".

 

ברק תקף את שרון בענין הקמת גדר ההפרדה והדגיש שמי שמתמהמה עם הגדר מפקיר את האנשים בנתניה ובמטולה ובמקומות נוספים. באשר להסתה, ציין ברק שהוא חצוי בענין, והיה דורש מהרבנים משמעת ואחריות בנוגע לדבריהם "הטיפול צריך להיות בזהירות ולומר מראש לציבור מה אסור ומה מותר לעשות".

 

ברק ציין ששלטון החוק נמצא בנסיגה כתוצאה מכך שהממשל אינו נחרץ בהגנה על שלטון החוק ואין אופוזיציה לוחמת. עוד הוסיף, בהקשר זה, שרצח השופט עדי אזר ז"ל הוא תמרור אדום מסוכן ועל הממשלה לנקוט עמדה נחרצת בענין זה. "במקום שרוצחים שופטים קל וחומר לא יהססו לשחדם ולהתערב במינויים", ציין ברק.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון