הודעות דוברות הלשכה

הלשכה הגישה ערעור על פסק הדין בענין ארגון המשפטנים היהודים

05.01.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

הלשכה סבורה, שבית המשפט המחוזי שגה כשהתעלם מההתנהלות הבלתי חוקית באסיפת הארגון ומבקשת מבית המשפט העליון לתקן את הטעויות שנפלו בהחלטת בית המשפט.

לשכת עורכי הדין הגישה ערעור לבית המשפט העליון על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים, שדחה את תביעתה בענין ארגון המשפטנים היהודים. בערעור טוענת הלשכה, שמספר מצומצם של פעילים בהנהגת הארגון השתלט במחטף בלתי חוקי על סדר יומו של הארגון והתיימר להכתיב את דרך התנהלות הארגון ואת זהות מנהיגיו, זאת בניגוד לעמדתם של ארגוני המשפטנים היהודיים הגדולים בעולם, מישראל, מאנגליה ומארה"ב.

 

בערעור נטען שאסיפת הארגון התנהלה באורח בלתי חוקי. עוד נטען, שהנהגת הארגון מנעה מחברי הלשכה - החברים גם בארגון - להשתתף באסיפה; מנעה מנציגי הלשכה - שהיא "ארגון חבר" בארגון - את זכות ההצבעה באסיפה; העמידה לדיון ולהצבעה רק את העניינים שחפצה, ולא העלתה להצבעה הצעות שהוגשו לסדר היום ואשר עמדו בניגוד לעמדתה, וכן בחרה  בעלי תפקידים שאין לה סמכות לבחרם.

 

הלשכה טוענת שהקביעה של בית המשפט, שחברי הלשכה אינם חברים בארגון, ולכן אינם רשאים להשתתף בהצבעה, עומדת בסתירה לאמנה בה הסכימו והצהירו הלשכה והארגון, שחברי הלשכה חברים אוטומטית בארגון; לדברים שנשאה נשיאת הארגון בפני הועד המרכזי של הלשכה בשנת 1993, לפיהם - "... הוחלט שכל חברי הלשכה יהיו חברים בארגון"; ולדיווח בדוחות הכספיים של הארגון, שהעברות כספיות מן הלשכה לארגון הן עבור דמי חבר של כלל חברי הלשכה.

 

עוד טוענת הלשכה, שבניגוד להחלטת בית המשפט המחוזי, הסדר החברות בין הלשכה לארגון הוא חוקי וכשר.

 

הלשכה סבורה, שבית המשפט המחוזי שגה כשהתעלם מההתנהלות הבלתי חוקית באסיפת הארגון ומבקשת מבית המשפט העליון לתקן את הטעויות שנפלו בהחלטת בית המשפט.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון