הודעות דוברות הלשכה

הלשכה העניקה מלגות ל- 10 סטודנטים/יות

05.01.2005

עו"ד שמרית רגב - דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין בטקס הענקת מלגות לסטודנטים: "הלשכה מביעה הערכתה ומתמרצת את המשפטנים שבדרך לנהוג בדרך ערכית ומכובדת"

כך אמר ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, בטקס הענקת מלגות שנערך בשבוע שעבר בלשכה. במהלך הטקס הוענקו מלגות ל- 10 סטודנטים/יות בולטים/ות למשפטים הזקוקים למלגה, והמשלבים פעילות התנדבותית בולטת למען הקהילה והחברה לצד הצטיינות בלימודיהם. בטקס בלטה השתתפותם של דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, פרופ' איל זמיר, וסגן הדיקן, ד"ר משה הירש, דיקנית הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, פרופ' יפה זילברשץ ופרופ' סוזי נבות.

 

ראש הלשכה ציין, שהפעילות שהלשכה עושה במילוי השליחות החברתית והמקצועית שלה היא חוט השדרה שלנו כמייצגים את בעלי המקצוע המשפטי. לדבריו, משפטן שלא מייסד את ההלך המקצועי שלו על ערכים אלה בונה גוף ללא נשמה. עוד הוסיף, שהסטודנטים שמקבלים את המלגות הפגינו לצד הצטיינותם בלימודים שליחות חברתית ומחויבות לערכים הבסיסיים של מקצוע עריכת הדין.

 

יו"ר ועדת אוניברסיטאות ומכללות בלשכה, עו"ד יינון היימן, ציין שהרכב מקבלי המלגות משקף את הרכב החברה הישראלית שבה חברו יחדיו יהודים, ערבים, עולים חדשים וותיקים. "אני מקווה שמקבלי המלגות בעוד מספר שנים קדימה לא ידחו לקוח על הסף, אם יאמר שאין לו כסף לשלם".

 

סגן יו"ר הועדה, עו"ד יאיר רביבו, הדגיש שמדובר במלגה מיוחדת, הואיל וסכום המלגה הוא הגבוה ביותר, וכן בשל הענקתה על שילוב של הישגים בלימודים לצד תרומה לחברה.

 

לדברי מנכ"ל הלשכה, עו"ד אילן כץ, כל אחד ואחת ממקבלי המלגות מקבלים את המלגה בזכות ולא בחסד. עוד ציין, שבשנה האחרונה פעלה הלשכה בצורה אינטנסיבית לקידום אוכלוסיות הזקוקות לסיוע, ונרתמה לפרויקט עם עמותת "טבקה" לקידום סטודנטים למשפטים מקרב האוכלוסייה האתיופית. לבסוף, הביע תקווה שניתן יהיה להגדיל את מספר מקבלי המלגות בשנה הבאה.

 

שהד (דבש) עספור, סטודנטית למשפטים, שנה ג' באוניברסיטת ת"א, המתנדבת בעמותת הל"ב – עמותה למלחמה בעוני, בלשכת ההוצאה לפועל בבימ"ש השלום בת"א, הדגישה את האמונה בקדושת השליחות הטמונה בעשייה החברתית, והוסיפה שלימוד משפטים אפשר לה לגדול, להרחיב אופקים, להתמודד עם בעיות ולפתור אותן.

 

דבורית פלס, סטודנטית שנה ד' ללימודי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, ציינה שהיא מודה ללשכה ורואה כבוד גדול להימנות על קבוצת הסטודנטים שזכו במלגות על בסיס הצטיינות ותרומה חברתית, שהנם שני יסודות השלובים זה בזה.

 

זו השנה השלישית שבה מעניקה קרן המלגות של לשכת עורכי הדין מטעם ועדת מכללות ואוניברסיטאות מלגות לסטודנטים. השנה העניקה הקרן 10 מלגות בסכום של 5,000 ש"ח כל אחת.

 

בקשות רבות התקבלו ע"י סטודנטים למשפטים מכלל מוסדות הלימוד ברחבי הארץ. הסטודנטים, שנבחרו ע"י ועדת מכללות ואוניברסיטאות, לומדים במגוון רחב של מוסדות לימוד, ביניהם אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת בר-אילן, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית - ירושלים, המכללה האקדמית - נתניה, המכללה האקדמית - ר"ג, המסלול האקדמי של המכללה למנהל בת"א ומכללת הקריה האקדמית - קרית-אונו.

 

מבין מקבלי המלגות שני סטודנטים ושמונה סטודנטיות, 9 סטודנטים יהודים וסטודנטית ערבייה- ישראלית.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון