הודעות דוברות הלשכה

נשיא בית המשפט העליון השופט גרוניס: "יש לתעל את מספר עורכי הדין הרב לטובת סיוע לאזרחים ולאלה שידם אינה משגת"

18.12.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "הלשכה חצתה את קו 55,000 עורכי הדין, זה משליך על הציבור כולו ולא רק על ציבור עורכי הדין - יש ליישם בדחיפות שינוי מהותי בכניסה לשערי המקצוע".

"לשכת עורכי הדין מונה עתה 55,000 עורכי דין, יש ליישם בדחיפות שינוי מהותי בתנאי הכניסה למקצוע, לא ניתן להמתין יותר, זהו האתגר הגדול ביותר העומד בפני הלשכה במאבקה על עתיד המקצוע", כך אמר הערב (ג') ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, בנאום שנשא בטקס ההסמכה של לשכת עורכי הדין שנערך בבנייני האומה בירושלים. בטקס ההסמכה החגיגי, הצטרפו לשורותיה של הלשכה 1,324 חברים חדשים. הטקס נערך במעמד נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס ויו"ר ועדת ההתמחות, עו"ד אורן פרסקי.

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

1,324 עורכי הדין החדשים יצטרפו ל- 53,886 עורכי דין פעילים החברים בלשכה. בכך מספרם הכולל של החברים הפעילים יעלה על 55,000 עורכי דין. המוסמכת הצעירה ביותר הערב שקיבלה את רישיונה בת 21 והמבוגרת ביותר בת 67. כמו כן, שיעור הנשים (49.5%) שהוסמכו כמעט זהה לשיעור הגברים (50.5%).

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

ראש הלשכה, דורון ברזילי, בירך את המוסמכים החדשים והביע דאגה באשר למספר עורכי הדין הפעילים בארץ: "השמירה על איכותו של המקצוע, מחייבת את הארכת תקופת ההתמחות ושינוי מתכונת הבחינה באופן שיקנה את מכלול הכלים הפרקטיים להכשרת המתמחה, אלו נושאים שאין בכוונת הלשכה להתפשר בהם, מאחר ויש בהם כדי להשליך לא רק על ציבור עורכי הדין אלא גם על הציבור כולו. לא ניתן להמתין יותר. פעלנו עם הממשלה הקודמת ונמשיך לפעול עם הממשלה הנוכחית על מנת שהמלצות לשכת עורכי הדין בנושא תתקבלנה במלואן. זהו מאבק למען עתיד ומעמד מקצוע עריכת הדין, וזהו האתגר החשוב ביותר בפניו ניצבת לשכת עוה"ד".

 

 

צילום: יוסי זמיר

 

נשיא בית המשפט העליון, השופט גרוניס אמר בטקס כי הוא נרגש להשתתף בטקס בראשונה כנשיא בית המשפט העליון ובירך את המוסמכים ואת משפחותיהם. השופט גרוניס הזכיר את המספר הגדל של מספר עורכי הדין ואמר כי יש לתעל מספר זה לעזרה ולסיוע לאזרחים ולאלה שידם אינה משגת: "בעזרת הידע שלכם קחו חלק בקליניקות משפטית ובתוכנית של לשכת עורכי הדין 'שכר מצווה' המעניקה סיוע משפטי ללא תשלום".

 

השופט גרוניס ציין כי מערכת המשפט שוקדת על ייעולה. בין יתר הדרכים ציין את קיצור פסקי הדין, "על פסקי הדין להיות קצרים ועניינים. כוחו המשכנע של הטיעון אינו תלוי באורכו אלא בהגיוני הפנימי המבוסס על הפסיקה". לסיום אמר למוסמכים: "המנעו דיונים מיותרים בבית המשפט – שמירה על כבוד המקצוע הוא שמירה על כבודכם האישי".

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון