הודעות דוברות הלשכה

הצלחה נוספת ללשכת עורכי הדין במאבק במסיגי גבול המקצוע

05.12.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את תביעת לשכת עורכי הדין נגד חברת הגביה "טרום הוצל"פ" ואסר עליה לספק שירותים משפטיים תוך חיובה בפיצויים ע"ס 2.5 מיליון ₪ ובהוצאות ע"ס 60,000 ₪.

הצלחה נוספת ללשכת עורכי הדין במאבק במסיגי גבול המקצוע: בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל במלואה את תביעתה של הלשכה נגד חברת הגביה "טרום הוצל"פ" בשל כך שהסיגה את גבול מקצוע עריכת הדין. התביעה הוגשה נגד חברת "צריכה ומיגון ישיר בע"מ", העומדת מאחורי השם המסחרי "טרום הוצל"פ" ונגד מר מרדכי אוזיאס, המשמש בעל מניות בה. השמות המסחריים בהם נעשה שימוש על ידי הנתבעת כללו גם את השם "טל-צ'ק".

 

לטענת הלשכה, החברה, המציעה פתרונות לגביית שקים חוזרים, פועלת כמשרד עו"ד לכל דבר בתחום הגביה וההוצאה לפועל. בכתב ההגנה טענה החברה, שהפעילות שלה מותרת, אבל פעם אחר פעם לא נענתה לדרישה להציג את החוזים שיש לה מול לקוחותיה. בשל אי גילוי המסמכים הרלבנטיים האלה מחק בית המשפט את כתב ההגנה שלה, והלשכה הגישה נגדה בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה.

 

בית המשפט מפי השופט רפאל יעקובי פסק את כל הסעדים שהתבקשו: צו מניעה, האוסר על החברה לספק שירותים משפטיים, וכן סעד כספי של פיצויים ע"ס 2.5 מיליון ₪. כמו כן, נפסקו לחברה הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסכום כולל של 60,000 ₪. הלשכה יוצגה על ידי עוה"ד אסף פוזנר, אתי ליבמן-עפאים וגלעד לסר ממשרד כהן, וילצ'יק קמחי ושות'.

 

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי בירך על פסיקת בית המשפט וציין כי המאבק במסיגי גבול המקצוע מצוי בראש סדר היום של הלשכה: "פסיקה זו מהווה מסר תקיף לכל מסיגי הגבול. לשכת עורכי הדין בראשותי תמשיך לנהל את כל ההליכים הנדרשים למיגור התופעה". 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון