הודעות דוברות הלשכה

שר המשפטים לשעבר פרידמן: "על פרקליט המדינה הנבחר לדעת להבחין בין עיקר לטפל ולקדם ביקורת על הפרקליטות"

14.11.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

באירוע שערכה הערב לשכת עורכי הדין לרגל צאת ספרו של דניאל פרידמן "הארנק והחרב" התייחס פרופסור פרידמן לבחירת פרקליט המדינה הצפוי בקרוב ואמר, כי על פרקליט המדינה שיבחר לדעת להבחין בין עיקר לטפל ולא להקדיש מאמצים בלתי נלאים לעבירות מסוג הפרת אמונים.

לדברי פרופסור פרידמן פרקליט המדינה צריך להבין שהשקעת מאמצים מופרזים בנושאים שאינם מצדיקים זאת נעשית על חשבון נושאים חשובים אחרים,  בין היתר הפשע המאורגן. 

 

הדוגמא הבולטת לדבריו לבזבוז המשאבים, הוא משפטו של צחי הנגבי שהתנהל שלוש שנים, במהלכו  נשמעו עשרות עדים והכול בשל מינויים פוליטיים שלראשונה נטען אצלנו שהם הפרת אמונים, בסופם צחי הנגבי זוכה ובצדק לגישתו.

 

לדברי פרופסור פרידמן, הפרקליט צריך להיות בעל כושר ניהול, מנהיגות וניסיון חיים, ורצוי שגם בעל ניסיון בעולם הפרטי של לקוחות ונאשמים, על מנת שתהא לו היכולת להעריך בעיה מכל צדדיה. לדבריו בין המועמדים כרגע לתפקיד אין מועמד  בעל ניסיון כזה.

 

על הפרקליט לדברי פרופסור פרידמן, להבין את חשיבות הביקורת על הפרקליטות ולנסות ולקדם אותה תוך הקפדה על הגינות התביעה בניהול תיקים. על הפרקליט לקחת חלק בקביעת מדיניות התביעה גם בהתחשב בסדרי עדיפויות של הממשלה.   

 

בדיון החגיגי שנערך לרגל הספר לקחו חלק ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי, פרופ' רון שפירא, פרופ' יואב דותן, עו"ד דן אבי יצחק, עו"ד זכי כמאל, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל ועו"ד יראון פסטינגר, חבר הוועד המרכזי ומועצה ארצית.

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון