הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין נ’ דטהפקס בע"מ

11.11.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

לשכת עורכי הדין תובעת את חברת דטהפקס: "מספקת ייעוץ משפטי בניגוד לחוק - מופעלת שלא כדין ונותנת שירותים משפטיים תוך הסגת גבולות המקצוע".

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי בירך על התביעה: "אנו נגביר את הפעילות למיגור התופעה, שכן האינטרס הציבורי מחייב, ששירותים משפטיים יינתנו רק על ידי עורכי דין, שהם הגורם שהוכשר והוסמך להעניקם"

 

לשכת עורכי הדין הגישה תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים בגין הסגת גבול המקצוע על ידי חברת דטהפקס. בכתב התביעה טוענת לשכת עורכי הדין, כי חברת דטהפקס מופעלת שלא כדין ונותנת שירותים משפטיים תוך הסגת גבולות המקצוע בתחום דיני העבודה.

 

הלשכה טוענת באמצעות עוה"ד אסף פוזנר ואתי ליבמן עפאים ממשרד כהן, וילצ'יק קמחי ושות', כי זוהי עבירה על חוק לשכת עורכי הדין האוסר על חברה שאינה חברת עורכי דין לתת ייעוץ משפטי ללקוחות. הלשכה מתייחסת לאתר האינטרנט של החברה שבו נכתב כי "לחברה מרכז מומחים המאגד צוות משפטנים העומד לרשותך באופן זמין ומאפשר לך לשאול ולקבל תשובות מקצועיות. את התשובות ניתן לקבל בעל פה או בכתב בטלפון או בפקס או בדואר אלקטרוני. מרכז המומחים מספק עשרות אלפי תשובות כל שנה במגוון הסוגיות בתחום יחסי העבודה ושכר". על פי התביעה "החברה מציעה ללקוחותיה הלכה למעשה שירות של יעוץ משפטי תמורת תשלום".

 

לשכת עורכי הדין טוענת, כי החברה מקבלת פניות של לקוחות המתלבטים בשאלות של חוק ומשפט. השאלות מתייחסות בין היתר לזכויות עובדים, לחובות מעסיקים על פי חוק ופסיקה ולאפשרות להגיש תביעה. שאלות אלה מקבלות מענה על ידי צוות עורכי דין ומשפטנים ובהתאם לחוק ולפסיקה העדכנית, זאת ועוד תשובות החברה ניתנו תמורת תשלום דמי מנוי".

 

הלשכה מבקשת מבית המשפט להוציא צו האוסר על דטהפקס לפעול למתן ייעוץ וחיווי דעת משפטיים, לתת צו המחייב אותה לפנות למי שנרשמו אצלם  כלקוחות ולהודיע להם על אי מתן השירותים הנ"ל.  

 

ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי בירך על התביעה, וציין, כי המאבק במסיגי גבול המקצוע מצוי בראש סדר היום של הלשכה. "אנו נגביר את הפעילות למיגור התופעה, שכן האינטרס הציבורי מחייב, ששירותים משפטיים יינתנו רק על ידי עורכי דין, שהם הגורם שהוכשר והוסמך להעניקם". 

עו"ד גד שילר, יו"ר הוועדה להגנת המקצוע בלשכה, אשר יזמה את ההליכים, אמר, כי זהו עוד צעד נוסף במאבק בתופעת מסיגי הגבול, שלמרבה הצער רק הולכת ומתרחבת, ומתפרסת על פני תחומי משפט רבים, כמו דיני עבודה במקרה הנוכחי. "אנו נמשיך לעשות כמיטב יכולתנו כדי לשרש תופעה זו, תוך הסתייעות בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון