הודעות דוברות הלשכה

הלשכה לחצה ורוח חדשה נושבת מהמכון לרפואה משפטית - יגובשו נהלים חדשים

29.10.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

בעקבות לחץ של לשכת עורכי הדין, יגובשו נהלים חדשים במכון לרפואה משפטית שיציבו את המכון כגוף אובייקטיבי בשדה המשפטי.

בעקבות לחץ מצד לשכת עורכי הדין על המכון לרפואה משפטית, הוחלט כי יגובשו נהלים חדשים במכון באופן שיציבו אותו כגוף אובייקטיבי בשדה המשפטי. ההחלטה התקבלה במהלך פגישה שהתקיימה עם יו"ר הפורום הפלילי הארצי בלשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, מנהל המכון לרפואה משפטית, ד"ר חן קוגל ועם חברי הפורום וצוות אנשי המעבדה. הפגישה התקיימה בעקבות קריאתה של הלשכה להקים ועדת חקירה לבחינת התנהלות המכון לרפואה משפטית על רקע חשדות להשמדת ראיות, שיבוש הליכי חקירה, הסתרת גופות, כמו גם אי סדרים בנושא העברת חומרי חקירה לסנגוריה.

 

בפגישה עודכנו חברי הפורום הפלילי הארצי, כי יוקם צוות רביזיה שיכתוב נהלים בנושאים הנוגעים למסירת חומרים ותיעוד ובסיומה הוחלט כי טיוטת נהלים למסירת חומרים ותיעוד תועבר להערות הפורום הפלילי הארצי, בטרם תועבר לאישור הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות.

 

ההבנות חדשות שהתגבשו בין המכון לרפואה משפטית לסנגורים הינם:

  1. מעתה ואילך עורכי דין יקבלו תמונות במדיה דיגיטאלית ולא צילומים, כפי שקיבלו עד כה.
  2. בדומה לנציגי הפרקליטות גם סנגורים יוכלו להגיע למכון הפתולוגי ולהתבונן בתמונות (פרט לאיברים מוצנעים).
  3. סנגורים יקבלו העתק מההקלטות שמתבצעות בזמן ניתוחי גופות.
  4. נשקלת האפשרות להעביר את תיק העבודה לסנגורים שלא באמצעות הפרקליטות. מסתמן, כי מי שיערוך את הסינון ויחליט מה חומר רלוונטי ומה לא יהיה היועץ המשפטי של המכון הפתולוגי.
  5. מעתה ואילך חוות הדעת יכללו הנמקות והסברים מפורטים לעניין המסקנה, על מנת שהסנגור יבין את הדרך שהובילה למסקנה.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "מדובר בפריצת דרך  ובתחילתו של עידן חדש  של שקיפות ופתיחות מול המכון לרפואה משפטית ואני מברך את ד"ר חן קוגל על רוח השינוי ואת הפורום הפלילי של הלשכה בהובלת אבי חימי שהוביל את המהלך. מאבקנו לייצר נהלים עבודה תקינים מול המכון  הצליחו ואני תקווה כי במהרה יגובשו הנהלים, לטובת הסנגורים הפליליים".

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון