הודעות דוברות הלשכה

הלשכה מתנגדת לקיומה של משמרת שנייה ותאבק על מנת למנוע הפעלתה במערכת המשפט

15.10.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

ראש הלשכה: המשמרת השניה פוגעת פגיעה של ממש בעשרות אלפי עורכי דין שעובדים לבדם או במשרדים קטנים ומקדישים את שעות אחר הצהריים על מנת להכין את התיקים ולהפגש עם לקוחותיהם.

בהמשך להודעת שרת המשפטים והנהלת בתי המשפט, על הכוונה לחדש את יוזמת "המשמרת השניה" בבתי המשפט ולדיון שהתקיים השבוע במשרד המשפטים לבחינת התייעלות מערכת בתי המשפט, שלח היום ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, מכתב לשרת המשפטים, ציפי לבני בבקשה לעצור את היוזמה.

 

בפנייתו מבהיר ראש הלשכה כי לשכת עורכי הדין מתנגדת לקיומה של משמרת שנייה ותאבק על מנת למנוע הפעלתה במערכת המשפט, כפי שנאבקה בעבר.

 

לדברי ראש הלשכה, המשמרת השנייה פוגעת פגיעה של ממש בעשרות אלפי עורכי דין שעובדים במשרדים קטנים או לבדם ומקדישים את שעות אחר הצהריים על מנת להכין את התיקים ולהיפגש עם לקוחותיהם.

 

המשמרת השנייה תכביד ביתר שאת על עורכות הדין, המהוות כ- 45% מכלל עורכי הדין בישראל ותפגע בשעות ההוריות שלהן וביכולת שלהן להתקדם במשרדים. החלטה זו עומדת בסתירה להצהרת הכוונות שאימצו משרדי עורכי דין על מנת לאפשר איזון נכון יותר בין עבודה לבין משפחה ובית. 

 

עוד הוסיף ראש הלשכה כי מרביתם של עורכי הדין עובדים קשה בתנאי תחרות מכבידים, לנוכח מספר ההולך וגדל של עורכי הדין, על מנת להרוויח את מטה לחמם, קיומה של משמרת השנייה תפגע ביכולתם של עורכי דין רבים לעבוד, להתפרנס ולהתקדם.

 

ראש הלשכה קורא לקיום דיון משותף עם ציבור עורכי הדין שהם המושפעים העיקריים מיוזמה כאמור.

 

להלן מכתבו של ראש הלשכה לשרת המשפטים:

 

 

 


חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון