הודעות דוברות הלשכה

שרת המשפטים: אביא לאישור הממשלה מועמד ראוי אחד בלבד לתפקיד פרקליט המדינה

09.10.2013

עו"ד שירי קריספין, דוברת הלשכה

הדברים נאמרו בכנס הוקרה שערכה לשכת עורכי הדין בגני יהושע, בתל אביב לחברי בתי הדין המשמעתיים. ראש הלשכה: "מצפים לרוח גבית מועדת פרוקצ’יה ליוזמה להפחתת דמי החבר של הלשכה; יש להתאים את חוק לשכת עורכי הדין למציאות הקיימת בענף".

"בכוונתי להביא לאישור הממשלה מועמד ראוי אחד בלבד לתפקיד פרקליט המדינה, לאחר שאקבל את המלצת ועדת האיתור בראשות היועמ"ש. לא אגיש לממשלה מועמד שאינו ראוי בעיני", כך אמרה אמש (ג') שרת המשפטים, ציפי לבני, בכנס הוקרה שערכה לשכת עורכי הדין בגני יהושע, בתל אביב לחברי בתי הדין המשמעתיים. במסגרת הכנס התארחה שרת המשפטים לראיון אישי עם קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, עו"ד אסי שריב.

 

שרת המשפטים אמרה  כי ללשכת עורכי הדין חשיבות לא רק כגורם מקצועי שמגן על עורכי הדין אלא גם תפקיד חברתי רחב בשמירת החוק והמשפט בישראל. השרה הסכימה עם דבריו של ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, לפיהם, יש להתאים לימינו את חוק לשכת עורכי הדין, אשר לא שונה מאז שנת 1961. "המצב כיום בלתי נסבל", אמרה לבני והוסיפה כי "ועדת פרוקצ'יה מונתה לייצר פתרונות ואני מתחייבת לקבל החלטות בהקדם".

 

בהמשך דבריה התייחסה להעדפה המובנית הקיימת לטובת בתי הדין הרבניים לעומת אגרת בתי הדין האזרחיים, בין היתר באמצעות אגרה מופחתת לבתי הדין הרבניים. לבני בישרה לראשונה כי "משרד המשפטים גיבש תקנות חדשות אשר ישוו את האגרות של בתי הדין הרבניים לאלו של בתי הדין האזרחיים". השרה הוסיפה עוד כי "התקנות יעברו בקרובה אישור משרד האוצר". לדברי השרה "אין שום סיבה שתהיה אפליה בין האגרות בבתי הדין השונים".

 

באשר לנושא רכישת תע"ש ותקופת הצינון הראויה לשרים, השיבה שרת המשפטים כי היא איננה יודעת מי מתכוון לרכוש את תע"ש אך יש להחיל תקופת צינון לשרים בדומה לתקופת צינון המוחלת על עובדי ציבור אחרים. "את אותן דרישות אתיות עקרוניות שאנו דורשים מפקידים זוטרים אנו צריכים להחיל על פוליטיקאים, אם הם לא מייצגים את הקוד האתי בעצמם צריך לכפות זה עליהם", הוסיפה לבני.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, התייחס כאמור לוועדה בראשות שופטת בית המשפט העליון בדימוס, איילה פרוקצ'יה, שהוקמה לאחרונה לבחינת שינוי חוק לשכת עורכי הדין, וציין מדובר ב"שנה שעתידה להיות משמעותית ביותר עבור לשכת עורכי הדין". לדבריו של ברזילי, "בכוחן של מסקנות הוועדה לחולל שינוי משמעותי בלשכה". ראש הלשכה ציין כי חוק לשכת עורכי הדין איננו תואם, הן את הגידול העצום במספר החברים שנכנסו לשורות המקצוע, והן את תקציבי העתק של הלשכה העומדים על עשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

"אני תקווה כי המלצות הוועדה שיפורסמו בקרוב יעניקו רוח גבית איתנה לרפורמה המבנית והתקציבית הדרושה כל כך בלשכה, ליוזמה להפחתת דמי החבר שאותה אני מוביל", ציין ראש הלשכה.

 

בחלקו השני של הערב, הוענקו תעודות הוקרה לחברי בתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין, המסיימים את כהונתם בתום השנה האזרחית.

 

 

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון