הודעות דוברות הלשכה

העניקה שירותים משפטיים למרות צו המניעה שהושת עליה, ונקנסה על סך 40 אלף שקל

29.09.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

הישג נוסף לוועדה הארצית להגנת המקצוע של לשכת עורכי הדין: שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, כרמי מוסק, פסק כי על הגברת מרגלית אלבז לשלם קנס כולל על סך 40 אלף שקל, 5,000 שקלים על כל הפרה עתידית וכן, הוצאות בסך 20 אלף שקל, לאחר שהפרה את צו המניעה שפסק לה בעבר בית המשפט המחוזי האמור, ולפיו נאסר עליה לבצע פעולות השמורות על פי חוק לעורכי דין בלבד.

בית המשפט המחוזי קיבל החלטתו לאחר שאימץ את טענותיהם של ב"כ הלשכה עורכי הדין, אסף פוזנר, אתי ליבמן- עפאים וגלעד לסר, במלואן. בית המשפט החליט כי די במכלול העדויות והראיות שהוצגו על מנת להסיק, כי בנקל הפרה המשיבה את צו המניעה שניתן במסגרת פסק הדין, כשבפועל המשיכה לנהוג כמנהגה עובר למתן צו בית המשפט תוך שהיא מייצגת בבתי המשפט, מזדהה כמתמחה, מקבלת לקוחות  ונעזרת בחתימתם של עורכי דין אחרים באופן שלא יחשוף שהיא הגורם המטפל בלקוחות.

 

"המשיבה לא פעלה לתקן את הרושם שנוצר, לפיו היא עורכת דין, כאשר הכינה מסמכים משפטיים ורק החתימה על המסמך נעשתה על ידי עורכי דין שעבדו עימה בשיתוף פעולה או אצלה, כאשר כל ההליך המשפטי נעשה מולה, למעט הייצוג. אין ספק, כי במקרה הטוב התנהלותה של המשיבה היא בגדר "עצימת עיניים". כך או אחרת, התנהלות זו אינה עולה בקנה אחד עם חובתה להימנע מהקבוע בצו בית המשפט", לדבריו של השופט מוסק.

 

לאור העובדה שמדובר בהפרה נמשכת מצידה של הגברת אלבז, קבע בית המשפט כי יש בהתנהגותה כדי להצדיק שימוש באמצעי אכיפה של הטלת קנס על אתר, במגמה להבטיח כי הצו יקוים בעתיד.

 

פסק הדין הנוכחי ניתן בחודש פברואר 2013 אך הותר לפרסום על ידי בית המשפט העליון בתחילת חודש ספטמבר האחרון. כמו כן, קבע בית המשפט העליון כי הקנס שקיבלה הנתבעת יושהה עד לסיום ההליך הפלילי בגין התחזות לעורכת דין.

 

פסק דין זה מצטרף לשורת פסקי דין נוספים שניתנו ותמכו בשנתיים האחרונות בעמדת הלשכה בנושא מסיגי גבול מקצוע עריכת הדין. לשכת עורכי הדין תמשיך במאבקה החריף לשמירה על טובתו של הציבור כולו ולמען ציבור עורכי הדין, לקבלת שירותים מקצועיים בידי מי שהוכשר לכך בלבד.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון