הודעות דוברות הלשכה

לשכת עורכי הדין החליטה: "להשבית את בתי המשפט ואת לשכות ההוצל"פ במחאה על הרצח והאלימות"

23.07.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

לשכת עורכי הדין בישראל, בראשות ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, קוראת להשבית מחר, למשך שעה אחת, את הפעילות בבתי המשפט ברחבי הארץ, במחאה על רצח עורך הדין ובתו, מתמחה בעריכת דין, הבוקר בירושלים. בהחלטת הועד המרכזי של הלשכה נאמר: "לשכת עורכי הדין בישראל מביעה זעזוע עמוק מרציחתם של עורך הדין, ובתו, מתמחה בעריכת דין, על רקע עיסוקם המקצועי, ושולחת את תנחומיה למשפחה".

על-פי החלטת הלשכה שהתקבלה בישיבת הועד המרכזי היום (ג') אחר הצהריים, "בעקבות גילויי האלימות החמורים כלפי עורכות ועורכי הדין, על רקע מילוי תפקידם, מחליטה לשכת עורכי הדין לקרוא להשבתה של כל הדיונים המתקיימים בבתי המשפט ובלשכות ההוצאה לפועל ברחבי הארץ, ולהשבתת הפעילות בלשכת עורכי הדין".

 

הלשכה החליטה לקרוא לעורכי הדין להשבית את עבודתם החל ממחר בבוקר, למשך שעה, החל מהשעה 10:00 ועד 11:00, במחאה על האלימות הגואה נגד עורכי הדין, ובדרישה לטפל בה במלוא חומרת הדין.

 

"הלשכה קוראת לרשויות אכיפת החוק שלא לעבור לסדר היום, ולעשות כל אשר לאל ידן לשמירה על ציבור עורכי הדין, המהווה חלק בלתי נפרד משלטון החוק בישראל", כותבת הלשכה בהחלטתה. הלשכה תעדכן את הנהלת בתי המשפט בדבר הקריאה להשבתה.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "זהו יום שחור לחוק ולמשפט בישראל. החומרה כפולה ומכופלת שכן אין זו הפעם הראשונה שנרצח עורך דין בישראל. רצח של עורך דין, על אחת כמה וכמה על רקע מילוי תפקידו, פוגע פגיעה קשה ביסודות שלטון החוק ובדמוקרטיה בישראל ובכל אזרח ואזרח בארץ. אני מצפה מהמשטרה, ממערכת אכיפת החוק ומבתי המשפט להעמיד לדין את מבצע המעשה במהרה ולפעול נגדו במלוא חומרת הדין".

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון