הודעות דוברות הלשכה

הפורום הפלילי הארצי של הלשכה: יש לבצע תיקון חקיקה ולעגן מכניזם בו הכנסת תפקח על רשויות אכיפת החוק בנושא מעצרים

08.07.2013

עו"ד איתי הר-אור, דובר הלשכה

בדיון שהתקיים היום (ב’) בוועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת בראשות ח"כ מירי רגב, בנושא "מעצרי לילה מיותרים" אומצה עמדת הפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין לפיה, יש לבצע תיקון חקיקה בו יעוגן מכניזם של פיקוח ובקרה של כנסת ישראל על רשויות אכיפת החוק בנושא מעצרים ובדרך של מסירת נתונים ודיווחים תקופתיים. עמדת הלשכה הוצגה בידי הממונה על המבקרים הרשמיים מטעמה, עו"ד רחלה אראל.

כמו כן, התקבלה המלצתו של הפורום הפלילי לחייב את משטרת ישראל, הנהלת בתי המשפט ושירות בתי הסוהר להגיע לדיון הבא בנושא "מעצרי לילה מיותרים" עם נתונים מדויקים ביחס למספר מעצרי הלילה, מספר שחרורי הלילה בידי קצין ממונה, מספר בקשות לשחרור בידי המשטרה ובאמצעות בתי המשפט לאחר 24 שעות, מספר בקשות הארכות מעצר שבהם המשטרה מסכימה לשחרור ובחלוקה לאוכלוסיות כקטינים, נכים, נשים ובהתאם לתחנות משטרה.

 

במהלך הדיון הציגו נציגי המשטרה נתון מרהיב לפיו כ-200,000 איש נעצרים בשנה שהם 3% מאוכלוסיית מדינת ישראל. להדגיש כי המדובר בעצורי לילה ולא בכלל העצורים וכי משטרת ישראל איננה מקיימת הבחנה פנימית ברישומיה בין מעוכבים לעצורים.

 

בסוף הדיון הודיעה יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, ח"כ מירי רגב, כי היא רואה חשיבות בהגעתם של נציגים מטעם לשכת עורכי הדין ובפרט ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, לדיון הבא שיתקיים בנושא בנוכחות שרת המשפטים, השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

 

 

חיפוש עו"ד :
משפחה
תחום עיסוק
אפליקציית
ספר עורכי הדין עכשיו להורדה לסמארטפון